Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi szükséges egy gyilkosság...

Mi szükséges egy gyilkosság nyomainak eltüntetéséhez? (Krimit írok, és nem akarok megölni senkit)

Figyelt kérdés
Egy novellát írok, ahol a főszereplő a gyilkos, és a történet úgy kezdődik, hogy megöl valakit. A halottat elásták, viszont késsel ölték meg, és nem tudom, hogyan lehetne ezeket jól eltüntetni. Gondolom a késről el kell távolítani a vért, a ruhákat kidobni/kimosni/elégetni, a cipőt megtisztítani, de mire lenne még érdemes figyelnem? (Olyanok válasza érdekel leginkább, aki már írt ilyet.) Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 1. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Jó krimi lehet ha még ahhoz is kevés a fantáziád, hogy lehet egy kést eltüntetni.
2021. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

(Olyanok válasza érdekel leginkább, aki már írt ilyet) Azt hittem, azt írod, hogy ,,olyanok válasza érdekel, aki ölt már meg embert." :D


Amúgy némileg egyetértek az elsővel. Minden bántás nélkül, ha írsz, akkor a saját és ne a mi fantáziánkra hagyatkozz. Sokkal személyesebb lesz a műved.

Az, hogy hogyan kell eltűntetni egy gyilkosság nyomait abszolút nem igényel semmi szakértelmet, csak egy kis logikát és fantáziát. Ruhákat elégetni, vért felmosni, fegyvertől és ujjlenyomatoktól megszabadulni (szemtanút megölni)...

2021. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Javaslom, hogy nem csak szimplán ássa el a hullát, praktikus, ha eltemet felé mondjuk egy döglött kutyát is. Így ha pl. az állatok kaparják a földet, csak a döglött kutyát veszik észre, és még a felásott föld sem lesz gyanús.


A késtől többféle módon is meg lehet szabadulni, pl. vízbe dobás, más házában való elrejtés, vagy csak szimplán elásni az erdőben. De szerintem stílusos, ha az illető megtartja a kést, egyfajta trófeaként. (Bár ez a gyilkos motivációjától, és okaitól is függ. De a leírtakból arra következtetek, hogy ez egy előre eltervezett gyilkosság, szóval ez alapján adom a tippeket is)


Ruhákat egyértelműen el kell égetni, a kimosás nem elég. Ha véletlen voltak szemtanúk, akik látták abban a ruhában, ez is csak elősegítheti a lebukást, szóval az égetés a tuti módszer.


Ha szabad kérdeznem, az áldozatot hogyan gyilkolták meg? Mármint az oké, hogy késsel, de azt is lehet többféleképpen. Pl. elvágták a torkát, leszúrták, addig vagdosták amíg elvérzett..? De ez is attól függ, hogy milyen a gyilkosod személyisége. Ilyen kevés információ bitrtokában nehéz pszichológiailag is logikus tippeket adni. Ha gondolod, írj privátban, szívesen segítek ezekben a "gyakorlati" dolgokban. :D

2021. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Novella esetén a műfajra is figyelj, mert nem lehet túl hosszú a leírása, és lehet egy krimi esetén kicsit "rejtélyes is". De ahogy az 1. írta lehet még nem vagy "felkészülve" egy ilyen megírására. Alapvetően a legtöbb krimi esetén ez egy "kulcs momentum", hogy a nyomok, szemtanúk, stb. hogyan tüntethetőek el úgy, hogy nehezen lehessen rájönni, hogy ki a tettes.


- Jónapot Kívánok, Ön a Tűzoltóságot hívta, miben segíthetünk?

- Jónapot Kívánok, dr. Nevemnincs vagyok, és egy tűzesetet szeretnék bejelenteni. A 398. utca végén áll egy régóta elhagyatott gyárépület, és most ott láttam, hogy az épület egyik sarka ég.

- Köszönjük a bejelentését, a kollégák már útón vannak, már többen jelentették ezt a tűzesetet...

- Parancsnok Úr, egyértelműen elektromos zárlat okozta a tűzet. Nézze meg, itt van a sérült vezeték. Sose értettem, hogy amikor így elahgynak egy ilyen raktár épületet miért nem kapcsolják le az áramot. Ez ebben az évben már a harmadik ilyen eset. És itt van a bűnős is, nézze meg, itt van egy megégett patkány, egyértelműen megrágta a vezetéket és az okozta a tűzet.

- 2-es egység jelenti, hogy a kiégett raktár átvizsgálasakor egy felismerhetetlenségig összeégett holttestet találtunk...

2021. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én eléggé fantáziadúsnak tartom magam, nem tudom, hogy ilyen téren is megvan e, de jutottak eszembe elég kacifántos megoldások. Például a gyomorban elég sok a sav, az el tud marni dolgokat... Pl az embert...


Viszont pont ez az, nem szeretném túlbonyolítani. Valószínűleg részben igazatok van, de rengeteget gondolkodtam ezen, és nem tudtam több dolgot összeszedni, mint amiket ti itt leírtatok. (Talán a hármas szolgált némi új információval) Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2021. jún. 21. 01:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Elássák , de egy kutya kiássa viszont ! Letörölték róla az ujjlenyomatot...

És később meglesz a gyilkos

2021. jún. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Töröld le az újjlenyomatokat róla, és dobd be egy csatornanyílásba.
2021. szept. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
(7. vagyok 23:20)bocsi elfelejtettem odaírni h. miről töröld le.A késről.
2021. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!