Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hangsúlyozzák az emberek...

Miért hangsúlyozzák az emberek az "is" szót annyira? Valami humoros videó alapján viccelődnek ezzel vagy mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Most pl az aldinak van egy reklámja amibe azt mondják viccesen, hogy "Megveszünk mindent IS..."

2021. jún. 2. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Fogalmam sincs, egyszer valaki elkezdte, a többi meg folytatta. Szerintem vicces.
2021. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
79%

Én elsőnek a 9gag-ről mémlopós Tibiatyánál hallottam, de biztos ő is a szájhagyomány útján terjedő random hülyeséget csak vette valahonnan :D

Ez már lejárt, most a "Szia Uram!" a menő :D

2021. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
szerintem inkább a Szia Uram járt le, a "mindent is" simán megy még
2021. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
50%
Hát, én ilyne minőségű vitákba-véleményekből, nem mennék bele, buta is aki igen, de az én környezetemben senki nem használja már az IS-t, kb 1 éve lejárt duma, a fentebb említett szóviccet pedig igen, nagyon fiataloktól, egészen középkorú embereken át. Ennyi :)
2021. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Én valahol Hofi Gézától hallottam először ezt a kifejezést, csak ő ironikusan használta valakivel kapcsolatban. Valami olyasmi volt a lényege, hogy az illető olyan okosnak tartja magát, hogy nem csak MINDENT TUD, hanem azon felül még MINDENT IS.

Ez kb. olyan, mintha a "legszebb" vagy "legjobb" felsőfokú melléknevet még tovább fokoznánk.

De mára már teljesen beépült a közbeszédbe, és már nem azzal a jelentéstartalommal használják, mint anno Hofi.

2021. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem angolból vették át szolgai módon, mint a Szép napot is.
2021. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!