Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik azok az alap filmek amit...

Mik azok az alap filmek amit mindenkinek ismernie kell aki filmimádónak tartja magát?

Figyelt kérdés
Nagy filmrajongó vagyok és voltam mindig de sosem volt meg a fejemben, hogy mi az ami alapműnek számít, amit mindenképp jó ha ismerek. Tudnátok sorolni ilyen filmeket?

2021. jún. 4. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen. Ez hülyeség. Nincs olyan, hogy „kell”. Ez művészet. Azt nézel meg, ami tetszik.
2021. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyennek számít a 12 dühös ember, a 10 kicsi indián, a Szent Péter esernyője... ezeket és az ezekhez hasonlókat mindenki ismeri szinte.
2021. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy ízlés kérdés de azért mégis vannak azok a filmek amik nagyon alapműnek számítanak és szeretnék megnézni amennyit lehet:)
2021. jún. 4. 22:26
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Kelly hősei

Piszkos 12

Mátrix 1-2-3-4

Malena

Lolita (Mind a 2 verzió.)

Indokína

A veszélyes élet éve

Szarvasvadász

Rambo-Rocky-Terminátor széria

Alien minden része

Indiana Jones minden része

Air America

Forrest Gump

Tövismadarak (A komplett.)

Gorillák a ködben

George A. Romero zombis filmjei

Top Gun

2021. jún. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Erre valóban nem lehet válaszolni. Van, aki egy filmet alapműnek tart, más számára meg érdektelen és fordítva. Persze vannak ikonikus filmtörténeti alkotások, mérföldkövek, de hogy ezek mennyire tekinthetők alapműnek, az szubjektív ítélet kérdése.


Viszont itt egy egész jó kis lista, inspirálódásnak teljesen jó:

[link]

2021. jún. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ace Ventura 1-2!!!!
2021. jún. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!