Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Discovery csatornán van...

A Discovery csatornán van vasárnap este szellemekről szóló dokumentumfilmsorozat. Vannak szellemek?Elhiszitek? Elhigyjem?

Figyelt kérdés
nagyon para
2008. dec. 8. 00:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem hiszek a szellemekben. Abban viszont igen, hogy létezik még a világon helyesírás... manapság az a tapasztalat, hogy a LY betűt nem tanítják meg megfelelően a tanárok :-( ... ien, oan,vunk, vok, tok, tom... mien..... mekkora gáz már így beszélni bazze?
2008. dec. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
46%

Szia! Nem tudom, konkrétan miket mutattak, mik hangzottak el abban a dokumentumfilmben, amit láttál. Én is megnéztem már párat, és azokban mindig az volt a végkövetkeztetés, hogy a "szellemek" nem szeretik megmutatni magukat a kamerának, esetleg pár fényfolt tűnik fel, de azokra szoktak valami természetes magyarázatot találni. Szerintem a szellemlátást befolyásolja az érzékelő egyén pszichés állapota, az adott hellyel kapcsolatos előítélete, és lehet abban is valami, hogy a megváltozott mágneses mező (okozza azt elektromos vezetés vagy a Föld valamelyik mágneses vonala) furcsa elváltozásokat okoz az agyban. Nincs sem a létük, sem a nemlétük bizonyítva, olyan ez, mint az ufók. Szerintem a filmkészítők általában rájátszanak erre a bizonytalanságra, így teszik érdekesebbé a filmjeiket (akár dokumentum-, akár mozifilm is legyen), és a végén ugyanott vagyunk, a nagy bizonytalanságban. Én személy szerint nem tudom, hogy higgyek-e ilyen dolgokban. Mindenesetre nincs is időm ilyeneken agyalni.

-Macska-

2008. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
az elsőnek: képzeld nekem is megvan az érettségi és ez nem helyesírás verseny oldal. mivan? faszhiány? v pinahiány ha valameik szót nemértetted gyere segítek.
2008. dec. 8. 08:20
 4/13 A kérdező kommentje:
a másodiknak: de álltalába kiderül h valami erőszakos halál helyszíne volt a hely helyiség.
2008. dec. 8. 08:25
 5/13 anonim válasza:
46%

Ez igaz. Egyszer régen, a tanulmányaim során a Hamletet elemeztük, és az volt a kérdés, hogy vajon miért nem hisz Hamlet apja szellemének, amikor az először megjelenik. A tanárunk érdekes választ adott. Azt mondta, hogy a közpékorban úgy vélték, hogy aki meghalt, azt Ábrahám a kebelére öleli, és ott is marad, nem jár vissza. Az a lélek viszont, aki nem jut Ábrahám kebelére, minden bizonnyal tisztátalan, ezért ha egy visszajáró lélekkel találkozunk, az csak a gonosz erők műve lehet. Aztán persze már a Hamletben is kiderül, hogy a lélek viszonylag jószándékú, mert "csak" a gyilkosa halálát óhajtja, bosszúból.

Nemrég néztem meg a Fehér zaj c. filmet, abban lelkek üzeneteit rögzítik digitálisan. A film végén hangzik el, hogy kb. csak minden 12. üzenet rosszindulatú. Hááát, szerintem ez is sok, ha tényleg létezik ilyen.

-Macska-

2008. dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Nos nekem is az lenne a gondom, ami az előttem szólónak: én se láttam a filmet, és így nehéz nyilatkozni. Viszont az ilyen műsorokban általában áltudományos eszközökkel szokták "bizonyítgatni", hogy szellemek léteznek, tehát hozzá a több millió forintos mérőműszereiket, és akkor megállapítják, hogy itt paranormális jelenségek vannak. ez egy laikus számára meggyőző lehet, de egy tudományos képzettségű embernek rögtön bűzlik a dolog, ugyanis nekik megtanították, hogy mindíg kell kontrol vizsgálatot csinálni. Azaz, ha azt az "apróságot" elfelejtik megmérni, hogy mi a normális, akkor sz@rt se ér az egész, hiszen a normális, paranormális, az relatív fogalom, honnan tudhatják, ha valami paranormális, ha nem tudják, hogy azon a területen normális. Aztán persze az ostoba tudósok azok, akik nem fogadják el az eredményeiket, és nem értik mért...

A másik dolog, maga az agy. Pl vagy egy olyan jelenség, hogy önbeteljesítő jóslat, ami arról szól, hogyha valaki nagyon hisz valamiben, akkor az agy akár az annak ellentmondó információkat (látás, hallás stb.) és képes figyelmen kívűl hagyni, és valódiként élni meg amit hisz. Ez elég durva dolog, lőttek már le emiatt repülőgépet véletlenül, mert vadászgépnek képzelték, annak ellenée, hogy a számítógép kiírta, hogy nem az.

Azmeg, hogy azon a területen erőszakos halált haltak igazából csak hangulatfokozás, hogy "jé, itt pont meghalt valaki". De, ha belegondolsz rengeteg helyen haltak erőszakos halált, mégsem mondják rá, hogy kísértenek ott, pl: a verduni vérszivattyúnak nevezett eseményen 1 millió ember halt meg, ennyi erővel ott szellemfővárosnak kéne lennie. Szóval érdekes, hogy ahol szellemek kisértenek, ott véletlenül erőszakosan halt meg valaki, de ahol sokan haltak meg erőszakosan, ott egy szellem sincs...

Végezetül: azt nem lehet kijelenti, hoyg szellemek nicsenek, merthát elég sok rejtély van még a világunkban, akár ez is lehet egy közülük, de az kijelenthető, hogy tudományosan, hitelesen még senki nem igazolta a létezésüket.

Szóval azt ilyen egyszerűen nem lehet igazolni, hoyg szellemek vannak.

2008. dec. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Sokat néztem azt a sorozatot...

Őszintén én hiszek az ilyen szellemes mesékben és egy ideje foglalkozom is vele...de persze mindenki azt hisz amit akar...pont mint az evolució elmélete :D ..de tény h aki foglalkozik a paranormális dolgokkal abban örökre megmarad az hogy "keresni fogja azt ami nem létezik "

Ha a 'Haunted' sorozatról van szó (csak ngol nyelven láttam) abban vannak igaztörténetek és van kitaláció is (azok általában az unalmas részek) nameg persze aki ért is az ilyesmihez könnyebben el tudja dönteni h mi igaz belőle és mi nem...

amugy nem kell parázni...most nem ugy kell elképzelni a dolgot hogy mindenhol elveszett lelkek barangolnak...ez egyáltalán nem igy van...

Röviden: te döntésed hogy elhiszed vagy sem, ha pedig igen akkor soha ne félj...mert a félelem által nekifogsz képzelegni és jobben megijeszted saját magad.

2008. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen a Haunted' sorozatról beszéltem :D
2008. dec. 8. 12:07
 9/13 anonim ***** válasza:
en is lattam a musort de en nem hiszek bennuk...
2008. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%
'Faszhiány v pinahiány' keménygyereknek. Jellemzően 15 éves kis szaros vagy, akinek torkán lesz bazva a k.rva anyja... :-)
2008. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!