Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi számít halaszthatatlan...

Mi számít halaszthatatlan felújításnak? Bérlő vagyok

Figyelt kérdés

Ha nincs a szerződésben meghatározva,akkor mennyit kell tűrnöm,mint bérlő?


Nyilván eladni akarják a lakást és most a tulaj ki akarja cserélni az ablakot az egyik szobában.


Én ezt nem akarom,sok kosszal jár és zavarnának is. Nem keveset fizetek havonta a lakásért. Nem tartom halaszthatatlannak se.


Meg kell engednem?


Se halaszthatatlanra se halaszthatóra nincs semmi vonatkozás a szerződésben.


2021. jún. 13. 14:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

"A bérlő azt is köteles tűrni, hogy a bérbeadó a lakás állagának megóvásához szükséges munkálatokat elvégezze, a korszerűsítést azonban csak akkor köteles tűrni, ha az a lakás használatát jelentősen nem korlátozza.


A tulajdonosnak tehát azt kell átgondolnia a lakás értékesítése előtt, hogy nagy volumenű korszerűsítési, felújítási munkálatokat nagy valószínűséggel csak a bérlő kiköltözése után lesz mód elvégezni."



Egy kis szobáról beszélünk,amiben a lányom lakik, ki kellene az összes bútort és ágyat pakolni és ezzel kényelmetlenséget okozva a gyermeknek.


Tűrni kellene ezt?

2021. jún. 13. 14:05
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Felmondásra van vonatkozás? Ugrálhatsz ugyan, de bérlőként nincs nagy mozgási tered, és nehogy a nagyobb ellenkezés vége az legyen, hogy akkor a régi ablakkal te is mehetsz.
2021. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja,az ablaknak semmi baja, így vettük ki,már egy éve.
2021. jún. 13. 14:06
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem lenne baj, lejár a szerződésem hó végén és nem okoz gondot kivenni másikat , plusz akkor visszaad 2 hó kauciót és itt se vagyok :) de nekem ne okozzon kellemetlenséget.


Egyébként építkezünk és csak addig lakunk albérletben.

2021. jún. 13. 14:07
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
A tulaj dönti el, hogy szükséges-e az ablakcsere, és ha most tud jönni a szakember, akkor jogában áll most csináltatni meg.
2021. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez nem így van, most néztem meg. Csak,ha így írja a szerződést..
2021. jún. 13. 14:45
 7/13 A kérdező kommentje:
Mutassatok egy ilyen törvényt!
2021. jún. 13. 14:46
 8/13 A kérdező kommentje:

"A bérlő azt is köteles tűrni, hogy a bérbeadó a lakás állagának megóvásához szükséges munkálatokat elvégezze, a korszerűsítést azonban csak akkor köteles tűrni, ha az a lakás használatát jelentősen nem korlátozza.



A tulajdonosnak tehát azt kell átgondolnia a lakás értékesítése előtt, hogy nagy volumenű korszerűsítési, felújítási munkálatokat nagy valószínűséggel csak a bérlő kiköltözése után lesz mód elvégezni."

2021. jún. 13. 14:47
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Egy ablakcsere nem "nagy volumenű" munka!
2021. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nálam már cseréltek ablakokat,nem itt.... elég nagy munka volt.
2021. jún. 13. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!