Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiejteni: Azahriah?

Hogyan kell kiejteni: Azahriah?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan kell(ene) kiejteni az Azahariah (jelen esetben) nevet. Sok formában hallom, nem tudom melyik a heles.

2021. jún. 14. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Ézrájeh


Persze ez csak a könnyített változata. Az É az inkább eiz...

2021. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sok formában hallom" - Igen, mert attól függ, milyen nyelvű ember próbálja kimondani. A leggyakoribb az angol kiejtés szerinti, pl. az #1-es válasz is az angol szerinti.


Itt angol és héber(!) nyelven mondják ki. A héber hasonlít a magyar fonetikus kiejtéshez. ("Azariah")

[link]

2021. jún. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Azaria
2021. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem kiejtésre nagyon hasonló ahhoz a szóhoz, hogy „az árja”. Szóval valószínű, hogy egy kis átírással van, és úgy kell kiejteni, hogy Azária. Angolul persze ismét másképp hangzik... de ez csak az én elképzelésem. Javítsatok ki, ha tévedek.
2021. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Ázáriáh(a végén a ,,h"-t is ejtsd ki) régebben nagyon-nagyon sok interjút néztem, és ott saját maga ejtette kivígy!
2022. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pule x azi fanja válasza:
az papp lászló aréna reklámban úgy mondják, hogy ázária
2023. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Így: azaria
2023. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!