Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért telik napokba, amíg...

Miért telik napokba, amíg Vecsésen vámkezelnek egy FedEx csomagot?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel megérkezett, vámkezelésre kész. Azóta sem csináltak vele semmit. XD Tudom, a magyar postától mit várok, de ez akkor is elég bosszantó. :/

2021. jún. 18. 09:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Majd ket het mulva tedd fel ugyanezt a kerdest. Semmi sem szoritja ra oket hogy gyorsabban csinaljak, semmi kovetkezmenye nincs annak se ha 2 honap mulva sincs meg a cuccod, semmi kovetkezmenye nincs annak ha siman ellopjak az egeszet, egyaltalan, orulj hogy szivesseget tesznek neked es egyaltalan valamikor megkapod (ha megkapod). Ez a mentalitas uralkodik evtizedek ota, a penztelenseg meg az allami idokbol orokolt szervezet miatt nem is fog valtozni. Piaci alapon reg csodbe ment volna.
2021. jún. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Az elképzelésed itt az, hogy ülnek bent egy irodában és várnak a csomagodra, de senki nem kezdi el csinálni mert még tart a pasziánsz játék, aztán jön egy kávészünet, meg három cigiszünet, aztán hirtelen el is telt a nap?

Véletlenül sem merült fel benned, hogy naponta hány ezres nagyságrendben érkeznek be külföldi csomagok az országba, és az emberi kapacitás meg munkaidő annyira nem segíti a feldolgozást, hogy akár heteket áll feltorlódva a sok csomag, mert még az előző két hetit sem volt elég idejük végignézni?

Ja, és most jön be elsejétől a kötelező vámeljárás, ami a Posta becslése szerint 70-80-SZOROSÁRA fogja növelni az eljárások mennyiségét. Eddig csak átvilágították a csomagokat, és kiemeltek néhányat belőle eljárásra. Most mindet tételesen vámeljárás alá vetik.

2021. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Most rendeltél először külföldről?


Az 1. jól mondja. Ha két hét után sincs még hír, akkor már lehet talán méltatlankodni. Addig csak a szokásos.

2021. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha születésnapi ajándékban gondolkodsz, akkor mindig három évvel nagyobb évszámot írj az üdvözlő kártyára és akkor szinkronban fog minden történni! Érdemes ezt figyelembe venni a szavatossági, ill. jótállási idők tekintetében is! Nem olyan nagy dolog ez!
2021. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
július 1-től minden eu-m kivülről érkező csomagot vámkezelnek majd, úgyhogy ez csak még rosszabb lesz.
2021. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ez az 5. Rendelésem idén és 36 dollárt fizettem azért, mert a FedEx gyors. Úgyhogy csak ezért zavar a dolog, nem azért mert nem értem meg, hogy mennyi dolguk van, emiatt nem érdemeltem meg a hangnemet szerintem, mert sokat fizettem egy szolgáltatásért. :) De megnéztem, hivatalosan 21-ére van kiírva a kézbesítési dátum (nem hiszem, hogy a vámosokat ez érdekli mondjuk), de nyilván amiatt is rendeltem most, hogy ne tegyék rá a 27% áfát július 1-jén. És nem lenne fair, ha addig bent tartanák a rendszerben, de lehet csak én gondolom így.
2021. jún. 18. 11:44
 7/18 A kérdező kommentje:
Az előző négynél egyből átvilágították és már küldték is amúgy.
2021. jún. 18. 11:45
 8/18 anonim ***** válasza:

és akkor leírnád XD, hogy XD milyen csomagok voltak XD?

Mert a mostani szabályok szerint is vannak olyan csomagok amiket vámkezelni kell - 22 ezrós értékhatár felett XD!

2021. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem vámolnak meg mindent. Ezek Japánból érkező rajzeszközök, egyikre sem kellett eddig fizetnem semmit. Telefonra pl: tudtommal mindig rá kell fizetni.
2021. jún. 18. 14:09
 10/18 anonim ***** válasza:

Eleve nem a "posta" végzi a vámolást hanem a VÁMosok,a postás vagy más dolgozók max.a vámosok keze alá tolják a csomagot majd utána kiveszik alóla,majd a postai ügyintézés szedi be az esetleges vámot és egyéb díjakat pl.vámügynöki szolgáltatást.Lehet hogy rakodókkal tele van az üzem de vámtisztből ki tudja mennyi van és szerintem minden csomagot eleve kézbe kell vennie egy embernek hogy eldöntse vámköteles-e vagy nem gyanús pl.hogy ajándék felirattal egy gyémántgyűrű van-e benne vagy valami illegális.

Nincs olyan hogy már úgy érkeznek hogy szét vannak válogatva a vámmentesek és csak át kell borítani a postás kamionba a csomagokat és mehet Budaörsre.Ha megnézed a nyomkövetést akkor láthatod hogy miután a vám -pár hét múlva-átadja kézbesítésre a csomagot a postának akkor már pár napon belül megérkezik a csomag a letéti postára ugyanúgy mint a legolcsóbb belföldi postacsomag(nem az üzleti 1 napos).

2021. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!