Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nehezebb leszokni a...

Miért nehezebb leszokni a kábítószerről mint a cigiről? Ha a cigi is ugyanúgy addaktív cucc? És hogyhogy a drog illegális miért pont a cigi a legális?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 06:22
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Most ez komoly?
2021. jún. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pistanmalcsik válasza:

Utóbbinak Több Oka is van. Minden kábítószer egyben ajtó is egy egy erősebb kábítószer felé. A cigiről viszont önmagában a cigi miatt nem fogsz átszokni erősebbre.


Előbbiek re remélem majd mások is válaszolnak

2021. jún. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A drogoktól rövid ideig nagyon erős örömérzést/boldogságot lehet érezni, és ezekre vissza lehet emlékezni. Bizonyos szerek már ezért is függőséget okoznak. A cigitől meg max egy jót lehet szédülni. A kettőt össze sem lehet hasonlítani.
2021. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 pistanmalcsik válasza:
Olyat is hallottam hogy aki egyszer belekóstol a drogba annak az örökké hiányozni fog. Ezért is nem mertem egyszer se belekóstolni mert nem akartam örökké vágyni olyasmire ami tönkretesz testileg anyagilag mindenhogy. Épp elég teher ez a nők esetében. Ciginél meg "csak" annyi van, hogy aki leszokott róla az az élete nehezebb perceiben vissza szokik. De ha képes kiegyensúlyozott életet élni akkor nincsen rá többé szüksége. Drog esetén viszont hiába van kiegyensúlyozott élet ha már egyszer megtudta mi az örökké vagyni fog rá
2021. jún. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az előző válasz nagyon vicces, de nem igaz.

Ahogy az állítás se, a cigiről nem könnyebb leszokni mint a drogokról.

30-ból 1 ember képes örökre leszokni a dohányzásról.

Viszont nem tudom, miért így említitek, hogy a “drog”. Ezerféle drog létezik, köztük a nikotin is az. Ez a sok ezer drog közül létezik olyan, ami egyáltalán nem okoz függőséget (LSD, varázsgomba), létezik olyan, amely alacsony mértékben okoz függőséget (marihuána), olyan ami magasabb mértékben okoz függőséget (MDMA, alkohol, nikotin) és ami nagyon nagy mértékben függőséget tud okozni (heroin, ópiátszármazékok), ezekről már szinte lehetetlen leszokni.

És hogy miért illegális egy szer az már politikai döntés, de előbb utóbb (magyarországon inkább utóbb) a marihuána és a könnyűdrogok legálisak lesznek, míg a dohányt próbálják kiszorítani a piacról a nagy áremelésekkel.

2021. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én az illegàlis kàbítószer, gyógyszer, új pszichoaktív szer kombóról leszoktam 8 év utàn.(rehab, sok kórhàz utàn magamtól) A cigiről a mai napig nem. Úgyhogy a kérdés első felével nem értek egyet.

A második fele meg nem értem miért kérdés. Azért mert mind a kettő függőséget okoz, és besoroljuk egy közös halmazba, amit drognak nevezünk több hasonlósàg nincs a kettő között. Ég és föld.

2021. júl. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!