Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyáron kell harisnyát venni...

Nyáron kell harisnyát venni temetésre?

Figyelt kérdés
Édesanyám temetése júliusban lesz.

2021. jún. 20. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sajnálom, részvétem. A lehető legjobb formád hozd édesanyád előtt még utoljára. Szóval ha te úgy gondolod, hogy a harisnya többet hozzátesz az öltözékedhez, akkor vegyél, de ha nem szeretsz harisnyát hordani, akkor ne erőltesd. Én is amikor temetésre megyek, magam állítok össze öltözéket, ami illik is hozzám, egy kicsit más a többiekétől, és jól is érzem magam benne. Mondjuk én fiú vagyok, szóval én fekete inget (benne halvány mintákkal), szürke nadrágot, fekete övet és "ünneplős" cipőt veszek fel. Neked mi a stílusod? Aszerint rakj össze egy frappáns öltözéket és ha a harisnya is tetszetős számodra, akkor szerezz be olyat.
2021. jún. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A halottnak teljesen mindegy, mit veszel fel.

Törvény sincs, ami előírná, mit "kell" egy temetésen viselni.

Kizárólag te döntöd el, mit tartasz méltónak egy ilyen eseményre, a te döntésedet pedig a megjelentek fogják értékelni, elbírálni - magyarán a jelenlévőknek kell megfelelned.

2021. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm-a hozzászólásokat-még azt kérdeznék-napszemüveg illendő e?
2021. jún. 20. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül.

Sokan szeretik elrejteni, ha sírnak - vagy ha nem.

2021. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan viselnek napszemüveget, mert szégyellik, hogy piros, duzzadt a szemük a sírástól. Ezért megszokott. A temetés a világnak szól. Ha azoknak akarsz megfelelni, akik rajtad kívül ott lesznek, akkor úgy öltözz, ahogy szerinted elvárják.

A szív meg piros buggyos nadrágban, sárga blúzban, lila kalapban is tud fájni. Nem ezen múlik a gyász.

Évszázadok alatt megszokott volt a fekete. Minden fekete. Még a lélek is. És egy évig.

Faluhelyen még sokfelé él ez, de egyre kevésbé.

2021. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
anyukám is azt mondta nem kell fekete-nem kell azt tudni hogy gyász van-ő se öltözött feketébe mikor nagymamám meghalt-csak a temetésen-nem elrejteni akarom a fájdalmamat-hanem gondolom délután tűzni fog a nap.
2021. jún. 20. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemrégvoltam temetésen. Nem vettem harisnyanadrágot, sőt, volt rokon, aki szandálba jött. Voltunk páran rövidujjú, pantos pólóban vagy egyberuhában.


Akit temettünk, nagyon szerény volt és tudtuk, hogy nem várta volna el, hogy a kánikulában a ruhánk miatt szenvedjünk, ráadásul a sír körül egy fa sem volt.


Őszinte részvétem!

2021. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!