Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Betegszabadság és táppénz?

Betegszabadság és táppénz?

Figyelt kérdés

2021. 06. 15. től létesíttettem munkaviszonyt határozatlan időre, 90 napos próbaidővel. Az elmúlt 200 napban nem volt munkaviszonyom, magam után fizettem az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


A kérdésem az lenne, hogy 2021. 06. 21.-től hány nap betegszabadságra és hány nap táppénzre vagyok jogosult?



2021. jún. 20. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Betszabi arányosan, táppénz max 6 nap, mert ennyi a folyamatos biztosításban töltött idő (csak a keresőképtelenséget megelőző napok számítanak bele, a betszabival nem hosszabbodik.
2021. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Betegszabi arányosan, ez esetben pontosan hány napot jelent?
2021. jún. 20. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, általános iskola megvan. Egy év 365 nap, éves betegszabi 15 nap. Számold ki.
2021. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Fontos a kor szerinti pótszabadság miatt is
2021. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz, 4?????

Olvasd már el a kérdést...

2021. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja betegszabi ok

Bocs sima szabinak olvastam már eltompult a melegbe az agyam

Betegszabi: (15÷365)×200=8,21 ~ 8 nap jár

Táppénzen pedig azt hiszem 1 év ameddig folyamatosba lehet lenni a betegszabi leteltét követően egyhuzamba ha indokolt a betegség ugye (az ellátás összegébe számít csak a jelenlegi jogviszonyod, a napok számát nem határozza meg, mert az jár ameddig beteg vagy, annk csak a biztosítotti jogviszony a feltétele hogy jogosult légy rá)

A 3-asnak meg üzenem hogy feltêtelezem jóindulatúan hogy nem mindenki bérügyi szakember hogy csípőből kiszámolja :) mégha a logikája valóba ilyen egyszerű is, egy átlagember nemhiszem hogy ilyeneket számolgat magától

2021. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!