Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki aki Alexandra használja...

Valaki aki Alexandra használja az Alicia nevét mellete ??

Figyelt kérdés
2021. jún. 22. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alexandra és Alicia hogyan jön össze?
2021. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Alexandra névrokona az Alicia
2021. jún. 22. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Rokon név lehet, de nem névrokon. De miért kellene használni? A kettő nem felcserélhető. Ha valaki Sándor, akkor használhatja az Alexandert? Mindenki úgy nevezteti magát, ahogy akarja baráti körben, de egyébként fel nem foghatom, hogyan jutott ilyen az eszedbe.
2021. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem névrokona. Az Alexandra görög eredetű név, az Alexander női alakja, ami kb. "férfiakat/embereket védelmezőt" jelent.

Az Alicia önmagában germán eredetű név, de az ófrancia Alais/Adelais-ból ered, ami pedig az ófelnémet Adalhaidis-ból. Ezért rokon névnek az Alice vagy Adeliade, magyarul pedig az Alíz és Adél számíthatnak. Nagyjából "nemes származásút" jelent.

Én is láttam, hogy az Alicia magyar Wikipédia oldalán az szerepel, hogy rokon nevek, de ez egy hiteles oldalon sincs feltüntetve. Persze becenévként mindenki azt használ, amit akar. (Nekem pl. volt egy osztálytársam, akit egyszerűen egy teljesen más, az eredetihez egyáltalán nem hasonlító keresztnéven hívtunk, pedig még csak nem is utálta a nevét.) Szóval ha azt szeretnéd, hogy Aliciának hívjanak, akkor csináld nyugodtan, de a két név nem áll rokonságban egymással, csak minimális hasonlóság van köztük.

2021. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Én is láttam, hogy az Alicia magyar Wikipédia oldalán az szerepel"

Visszafelé viszont már ott sem szerepel. Az Alexandra szócikknél nincs felsorolva Alicia.

Az angol változatban meg egyiken sem szerepel a másik.

2021. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, így értettem a többi hiteles oldalt, én is azokat néztem. Plusz még külön is direkt rákerestem, nehogy hülyeséget mondjak. :)
2021. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Aliz, arra mondják az Aliciát
2021. júl. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!