Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha 1 napig nemalszok az...

Ha 1 napig nemalszok az baj? Reggel vonatozni is fogok vagy el se induljak?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 02:26
 1/4 2*Sü ***** válasza:
Nekem a rekordom 2 és fél nap volt, amit egyhuzamban ébren töltöttem. (Két átvirrasztott éjszaka egymás után. Ja és ez egy néptánccsoporttal volt, nappal voltak fellépések, este/éjszaka buli.) Hosszútávon nagyon nem egészséges, de egyszer-egyszer belefér. Mondjuk a vége felé már kezdtem elég „érdekesen” gondolkodni. Pl. az egyik srác – hívjuk Aladárnak – mögöttem ült. Elköszönt, hogy ő akkor megy, lefekszik aludni. Öt perccel később hátrafordultam megkérdezni tőle, hogy ő – Aladár – miért ment el aludni, és hirtelen meglepődtem azon, hogy nem ül mögöttem.
2021. jún. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Whatttt
2021. jún. 25. 02:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak nem te vagy a mozdonyvezető?
2021. jún. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:
A legtöbb ember egy hétig „simán” bírja alvás nélkül. A világrekord 11 nap és 25 perc. De nem ajánlott a világrekord megdöntése, mert ilyen hosszú alváshiány akár halálos is lehet. De egy hetet kibír az ember alvás nélkül úgy, hogy nem lesznek marandó orvosi, pszichés vagy egyéb következményei. (Feltéve persze, ha nem havonta esik meg vele, hogy nem alszik egy hetet.) Nyilván az ember koncentrációja, szellemi teljesítménye, motivációja, úgy általában a mentális és fizikai teljesítménye az alvásmegvonás hosszával arányosan csökken, 2–3 nap után megjelenhetnek a hallucinációk, paranoiák, téveszmék, szorongás, az ember ingerlékenyebb lesz, de egy egy hetes alvásmentes időszak után néhány nap alatt kiheverhető minden negatív tünet.
2021. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!