Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy sok helyen...

Az miért van, hogy sok helyen (pl padlás,pince,udvar, stb.) este félek nappal meg nem?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 23:03
 1/5 A kérdező kommentje:
De ha nem vagyok egyedül, akkor nem
2021. jún. 25. 23:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg. Sok helyen van ilyenkor este termeszetfeletti aktivitás, nem vagy egyedül....


Amúgy viccet félretéve ez a normális. Egy 190centis, 110kilós, kigyúrt (tényleg ez a brutál nagy) rendőr mondta, hogy ő is "fél" a sötétben. Ez pszichológia. Hiába nála a fegyver és hiába akkora amekkora, ez benne van az emberben, aki mást mond az hazudik.

A sötétben korlátozott a látási viszony, természetellenes a mi nappali életmódunknak. Az évezredek alatt ez ivódott belénk. Ez nem hiba vagy valami, hanem ösztön. Vannak kissé ijesztőbb helyek, nyilván ott jobban félsz. Míg van ahol biztonságban tudod magad és ott nincs gond.

Én régen ilyenkor este nem mertem kimenni. Ma már nyugodtan járkálok. Tényleg nincs semmi baj veled, ez a természetes.

2021. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nem az emberektől,állatoktól félek ilyenkor, hanem a szellemektől és a természetfeletti dolgoktól.
2021. jún. 25. 23:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert este sötét van, a sötétben pedig nem tudni, hogy mi van, hisz nem látjuk. Beindul a fantáziád és máris van mitől parázni. Ha van veled valaki, az mindig biztonságérzetet ad, hisz nem vagy egyedül, ha valamivel küzdeni kéne, lenne aki segít.
2021. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A félelem az félelem. Nem azért maradt fenn az emberiség, mert este kimerészkedett a barlangból egyedül a sötétbe az vadászó állatok közé.

Te túl sok dolgot látsz bele a sötétbe és emiatt félsz. Ezzel sincs baj. Egyszer könnyebb lesz

2021. jún. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!