Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha álmomban...

Mit jelent az, ha álmomban mozog a fogam?

Figyelt kérdés

Azt álmodtam, hogy nagyon mozog a fogam. Elöl az egyik. Szinte már egy pöccintés kell neki... és kiesik.

Előzőleg volt egy nagyon hasonló álmom, akkor kiesett a fogam elöl. De nem ugyanez a fog, hanem a bal kettes. Most meg a bal egyes mozgott. :S Tudom, hogy nem túl jó foggal álmodni, de ez már mégis ijesztő. :( Hallottam én már halált, súlyos betegséget, fájdalmas változást... de a mozgó fog mit jelent?

Az első álmomban mentem a fogorvoshoz és a szomszédom mondta, hogy ne menjek el minek... :O Majd benő a hézag. :S Kicsit ijesztő volt. Láttam magam a tükörben és egy fogam hiányzot... X____x

A mostani "fogas" álmomból csak annyit tudok hogy láttam magam ahogy kinyitom a szám és piszkálom a mozgó fogat. Semmi többre...


2008. dec. 8. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Semmit. Amikor álmodsz, az agyad csak rendezi az emlékeket, feldolgozza a napi információkat, így összejöhetnek efféle marhaságok is. Újra létrejönnek azok az információk a fejedben, amit aznap átéltél, de a végletekig szétdarabolva. Ezért jöhetnek elő hülye álmok. Másodszorra szerintem azért álmodtad majdnem ugyanazt, mert rossz élmény volt, amit ugyebár megint fel kell dolgozni az agyadnak..

Ne magyarázz bele misztikus dolgokat, csak babona.

2008. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Jómagam babonás vagyok. Nem akarlak megrémíteni, nekem 2* volt fogas álmom.

1, mozgott az összes - jóbarátom autóbalesetet szenvedett 1 héten belül, nem volt egyszerű, de túlélte szerencsére.

2, kiesett szép sorban mind - egy ismerősöm 2 napra rá meghalt.

Persze ez lehet véletlen egybeesés is. Ne rémülj meg én csak a személyes tapasztalatom írtam.

2008. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Ez lehet akár egy tudatalatti figyelmeztetés is. Talán elmehetnél egy fogorvoshoz, hogy nézze meg mind.
2008. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
en ugy tudom,h onbizalom hiany es tehetetlenseg erzesre utal,az ilyen alom,de kepes megbirkozni a dologgal..
2008. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A fogaim mind jók :D. Köszi a válaszokat, aki még tud segítsen. :S :(
2008. dec. 9. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy időben én is sokszor álmodtam ilyesmit, és akkor utána is néztem a dolognak. Gyenge fogak álomban azt jelentik, hogy függőségi helyzetben vagy (tudod, ha nincs fogad, akkor nem lehetsz önálló, mert nem tudsz magadnak élelmet szerezni, vö. állatvilág), de ez még nem tudatos. Lehet pl párkapcsolati, anyagi kiszolgáltatottság.
2008. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Ne ijedj meg, szerintem nincs feltétlenül valami jelentése. Én rengetegszer álmodtam már ilyen "fogas" dolgokat - volt, hogy álmomban kihullott a lábam elé az összes fogam, olyan is, hogy szimplán egy darab se volt, vagy mozogott, azztán kiesett.. Igazából már minden variáció előfordult emlékeim szerint.. Lehet, hogy ez lelki dolog olyan szinten, hogy én pl. gyakran vagyok fusztrált, ideges, a jellemem is ilyen ingatag ebből a szempontból. Nem stresszelsz, idegeskedsz valami miatt mostanában? Lehet, hogy az magával hozza ezeket az álmokat. És az álmaidban nem voltál szomorú, kétségbeesett, mikor a foga(i)d állapotát láttad? (Én ezekben az álmokban mindig megijedek, van, hogy sírok is.)

2008. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vadmeggy ***** válasza:
Nekem is visszatérő álmom, hogy először elkezd mozogni a fogam, nagyon megijedek, aztán sorban elkezd a többi is, majd kihullanak. Én is szeretném tudni, hogy mit jelent, mert már legalább 6-7szer álmodtam és eléggé zavar..
2011. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Anyanak volt ilyen hogy mozgott q fogai es kiesett mind...utana bezett es azt jelentihogy egy MESSZI ismerosod hala jon...es igaz volt :-(
2014. júl. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!