Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Betört az órám. Mi a teendő?

Betört az órám. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tudom, menjek be egy óráshoz és kérdezzem meg, de hétvége van és már nincs nyitva egy sem. Tegnap bereped/tört az órám üvege. Kicsit bepánikoltam, mivel még viszonylag új. Ugye ezt simán ki lehet cseréltetni egy órásnál?! Aki ért hozzá, be tudna lőni egy árat, hogy milyen nagyságrendű javítási költségre számítsak?

Tommy Hilfiger 1791464 típusú órám van.



#óra #repedés #törés #karóra #Törött óra #Törött óraüveg
2021. júl. 3. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenkor az órások is pihennek, hagyd békén őket.

Tedd félre a jövő hétig.

2021. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Játszva megcsinálja, ha éppen van megfelelő nagyságú üvege. Biztos, hogy van.

Nem kerülhet sokba, de árat nem tudok mondani. Javításig ne használd, mert tönkre teszed a mutatóit, sőt, még a mutatók tengelye is sérülhet.

Addig használjad a mobilod óráját.

2021. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Tedd el hétfőig és vidd el óráshoz, párezer forint.


Amúgy persze, hogy betörik, mert egy sima vékonyka, lapos ásványi kristályt használ. Mivel egy kínai f0s az egész. 40-50 között már lehetne venni normális órát, aminek nem törne be. De tudom, az nem olyan menő, mint a Tommy Hilfiger.

2021. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, kifejezetten hasznos voltál, gratulálok!

A másodiknak köszönöm a választ, pont ennyit vártam!

Hármashoz pedig: igen, ilyen választ is vártam, és jogos is. Régen megláttam ezt az órát, és megtetszett, mert kifejezetten minimalista. Számítottam a szar minőségre, ezzel számoltam is. De tervben van már egy órának nevezhető óra is!

2021. júl. 4. 10:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Cserélni fogják. Nem egy akkora dolog de szerintem 10-15 ezret simán elkérnek érte, annyit meg nem költenék egy ilyen pár száz forintos vacakra.
2021. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát figyelj, ennyi pénzért tényleg nem ilyen órát kellett volna venned. Casio már 10E Ft-ért olyan órákat gyárt ami akkor is működik ha átmegy rajta egy busz, nem hogy 50K-ért.
2021. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Update: már másfél hónapja kicseréltettem, kemény 2k volt :D

Egyébként nem is betört, csak megkarcolódott - a szakember szerint.

Azt meg továbbra is elfogadom, hogy kurvára nem érte meg ez az óra. Elfogadom. De szerintem az én döntésem. Viszont tartom magam ahhoz, hogy valami rendeset veszek következőnek.

2021. okt. 7. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat az is, persze. Sima üveg könnyebben karcolódik, mint az edzett üveg vagy zafír. Cserébe azonos vékonyságú zafír sokkal könnyebben törik, mivel merevebb/keményebb.
2021. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!