Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a hatásai a kokainnak?

Mik a hatásai a kokainnak?

Figyelt kérdés

Minden ember másképp reagál ugye...dee, úgy általánosságban, milyen érzést vált ki,rá lehet-e szokni stb..

És késöbb milyen baj lesz belőle?

(Csak érdekel, nem tervezem..)


2008. dec. 8. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiziológiai hatások. Biokémiailag a kokain az amfetaminszármazékokhoz hasonlóan működik: megakadályozza az agyban a noradrenalin, a dopamin (és külön specialitásként a szerotonin) újrafelvételét, így ezek folyamatosan ingerlik a nekik megfelelő receptorokat, stimuláló, élénkítő hatást váltva ki. A szív- és érrendszer adrenerg receptorait stimuláló hatása miatt emelkedik a vérnyomás és gyorsul a szívverés. Egy adag kokain hatásának időtartama max. egy óra.

A szer hatásának intenzitása nagyban függ attól, milyen gyorsan emelkedik a szervezetben a drog koncentrációja. Ennek következtében a freebase, illetve a crack elszívása jóval nagyobb erősségű (egyesek szerint minőségileg különböző) hatást vált ki, mint a kokain-hidroklorid felszippantása.

Terhes nőknél a kokain koraszülést, illetve magzatkárosodást okozhat.

Pszichikai hatások. A kokain leggyakrabban említett pszichés hatásai: a hangulat jelentős javulása, megnövekedett teljesítmény, a fáradtság és az étvágy eltűnése, a szexuális vágy fokozódása. Nagyobb mennyiségű kokain elfogyasztása esetén felléphet szorongás, az adott helyzetben indokolatlanul agresszív viselkedés, álmatlanság, verejtékezés, impotencia, a végtagok elnehezülése, illetve egyfajta másnaposság érzése is (a "nagyobb mennyiség" személyenként változik, egyesek szervezete naponta több grammot is tolerál, mások esetében már negyed grammnál fellépnek a negatív reakciók). A szer idült fogyasztóinál idővel erősen paranoid viselkedés alakulhat ki.

2008. dec. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Hülye leszel. Aztán még hülyébb.... végül zsákba végzed egy sötét sikátor mélyén!
2008. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Az utolsó válaszon jót nevettem!
2008. dec. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

[link]


nézze meg mindenki,ennek a gyereknek az apja végigjárt minden iskolát,szlovákiában is volt,felszedte a gyereke életét,és ahogy meghalt a drogok miatt.szivhezszóló

2008. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem az oldalt,hát van pár dolgog,amivel nem értek egyet...persze azt nem itt fogom elmondani.Egyébként meg szerintem itt senki se akar drogozni,se a kérdező se a válaszadók.
2008. dec. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mondat, hogy néz meg mielőtt elszívsz egy füves cigit... szerintem erős. Már önmagában azt nem értem, hogy tudnak ászokni a füvescigire, mert én már elszívtam 10-15 ilyen vicces kis tekercset és ez mind két éve volt, azóta egyáltalán nem hiányzik. Jó volt, az első hármat kivéve(nem éreztem azoknál semmit), de szerintem ritka gyenge ember, aki erre képes rászokni. Mellesleg úgy tartják, hogy a sima cigire meg a koffeinre könnyebb rászokni mint erre...hát én egyet értek vele..aki képes rászokni meg is érdemli
2009. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ojasmi mint a speed é csak enyhébb mert a kokotol már 2-3ora mulva tudsz enni aludni:D jameg sexelni is jot lehet vele:D
2011. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!