Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van a reklámokon korhatá...

Miért van a reklámokon korhatár besorolás?

Figyelt kérdés
Ma amikor néztem az RTL-t este felfigyeltem rá, hogy bejelentettek, hogy a következő műsor 16 éven aluliaknak nem ajánlott, es a reklámblokk alatt végig 16-os karika volt. Először azt hittem, hogy ez csak egy véletlen, de utána az ATV-n is elkaptam egy reklámot ahol végig 18 as karika volt. Ez valami uj torveny vagy miert van korhatár a reklámblokk közben? (Ha valaki mondaná, hogy most mit érdekel ez engem, csak egyszerűen szúrta a szemem és nem találtam róla semmit, hátha valaki tud rola valamit)

2021. júl. 8. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

A pedofil/melegtörvény egyik kitétele ez is, hogy a reklámokat is klasszifikálni kell.


Egyelőre ez még önálló lelkesedés, a médiatanács részéről még nem született meg a hivatalos ajánlás - de igen, kötelező a reklámokon is a korhatár. Jelen állás szerint tartalom és nem téma alapján (tehát nem lesz egy sörreklám 18+ pl), de ahogy írtam, még nincsenek lefektetve a hivatalos keretek, ezért nem találtál róla infót.

2021. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a kisebb probléma, hogy korhatáros a besorolásuk a reklámoknak, de hogy még rosszul is van megválasztva a korhatár, az már tényleg több a soknál! Én százötvenes karikát tennék ki a sarokba, - hogy ne támogathassák "reklámok" folyamatos emberekre locsolásával a túlnyomó hányad elhülyülését. Másik aspektusa a dolognak, hogy ez is egy eu-s "nívót" képviselő baromság! Megint egy szabvány, amire mindenki két kilométer magasról tojik! Ellenőrizze már le bárki, hogy kik nézik ezt a halom moslékot! Ugyan már!
2021. júl. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Őrült ember tébolyult eszméjének találom!

A legviccesebb, amit eddig hallottam és 12 éven aluliaknak nem ajánlották, egy vetőmag reklámja volt ("Vásárolja meg ... a vetőmagot!!!).

Nézetem szerint ez az EU sokkal többet parancsol és tilt a népeknek, mint a Szovjetunió.

2021. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!