Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előre kifizettem a takarítást,...

Előre kifizettem a takarítást, de a takarító nem hajlandó a szerződésben foglalt minden feladatot ellátni. Ez csalás, vagy sikkasztás?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 22:55
 1/10 anonim válasza:
100%
Benne van a szerződésben hogy mit KELL! Ha nem csinálja akkor megszegte a szerződést. Innentől nem kell mondanom
2021. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi a megnevezése? Csalás, vagy sikkasztás?
2021. júl. 19. 23:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit tartalmaz a szerződés azon része, hogy "amennyiben megszegi a szerződést..."? Mert ugye, pont ezért köt az ember szerződést, hogy az ilyen eseteket megadja és ne utólag kelljen gondolkodni rajta.
2021. júl. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csalás, és nem is sikkasztás.

Szerződés szegés.

A következményei, pedig a szerződésben szerepelnek.

2021. júl. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, adj már választ a fentebb válaszolók kérdéseire!

Van írásban szerződés? Nincs, csak szóbeli? Ez utóbbit hallotta valaki, aki hajlandó tanúskodni? Ha egyik sincs, akkor azt végzi el, amit akar.

Máskor ne fizess ki előre olyat, amihez nem kell nagy értégben anyagot megvásárolnia, vagy hosszú ideig tart a teljesítés, de addig is neki élnie kell valamiből stb.

Az előleg, az más lapra tartozik, annak is megvan az indoka.

2021. júl. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
52%
Takaríts ki te.
2021. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Írásbeli szerződés van. Minden munka felsorolva. Több munkát nem hajlandó elvégezni, a pénzt megkapta.

Szerződés szegés, persze. De ha elfogadok pénzt, viszont nem teljesítem,

az nem csalás?

Lelép következmények nélkül?

2021. júl. 21. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem végezte el a munkát, miért fizetted ki?

A szerződés azon pontjára nem tértél ki még mindig, hogy mi van akkor, ha nem teljesíti a szerződésben foglaltakat?


Van egy olyan érzésem, hogy ez nem egy normális szerződés, csak firkantottál valamit, aztán most nincs esélyed behajtani, mert nem volt hivatalos.

2021. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem "firkantottam". Az érdekelt volna, hogy az ilyet minek minősíti a jog.

Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 21. 22:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez szerződésszegés, ha egyáltalán teljesíti a papírotok a szerződésben feltüntetni szükséges adatokat.
2021. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!