Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális, hogy így látom a...

Normális, hogy így látom a bolygókat a távcsövemmel?

Figyelt kérdés
Tegnap érkezett meg az első távcsövem, egy Skywatcher 90/900 refraktor EQ2 mechanikán. A holdat nagyon szépen mutatja, viszont a bolygókat (Jupiter, Szaturnusz) már nem hozza olyan jól. Szaturnusznak épphogy látom a gyűrűjét, a Cassini rés már nem látszik. Jupiternél csak egy nagy fehér kört látok, a felhősávokat nem lehet kivenni. Talán a super bárium okulárokkal van a baj, vagy a telihold fényessége miatt nem látszanak jól a bolygók? Esetleg ennyit tud a távcső? A válaszokat előre is köszönöm.

2021. júl. 22. 10:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt még kifelejtettem, hogy zöld színű Scopium szűrővel is próbáltam, de az eredmény ugyanaz.
2021. júl. 22. 10:31
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez a távcső ennyit tud, ahogy te is írtad.
2021. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Az is számít honnan észlelsz, városból nehezebb részletgazdag képet kapni. Plusz a Jupiter, Szaturnusz most nincsenek is túl magasan, ez jelentősen ronthat bármilyen objektum képén, hiszen érzékenyebb lesz bármilyen légköri zavarra, párára, ezekből pont városokban pl bőven adódik. Nekem 130/650-es Dobsonom van, és a leírtnál sokkal többet én se látok ezekből a bolygókból, a Cassini rés éppencsak kivehető egy jobb estén, a Jupiter színei pedig csak nagyon halványan, ha elég ideig nézem.
2021. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként a dobsonnal nem nehéz követni a bolygókat? 180x nagyításon kb 15 másodperc alatt kiúsznak a képből nekem.
2021. júl. 22. 21:39
 5/6 anonim válasza:
Hát igen, nehéz, de megoldható :) a kompaktsága kárpótol érte (mivel ez egy ilyen mini dobson), és általában inkább mélyegezek amihez kisebb nagyítás kell, úgy meg nem probléma a követés.
2021. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nekem is ilyen távcsövem van, de jól látok vele mindent. A 10mm-es okulárral még nem olyan látványos, de a 2x barlow-val együtt már jól látszanak a Jupiter és a Szaturnusz felszíni részletei. Talán a rossz fókusz lehet a baj, illetve az is előfordulhat, hogy az esti lehülés hatására párásodni kezd a távcső frontlencséje, ennek következtében pedig minden elmosódik.
2021. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!