Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha az adásvételi szerződés...

Babyka07 kérdése:

Ha az adásvételi szerződés nincs meg és kiarakom vonatni az autót a forgalomból akkor is kiengedik ? Költözés miatt eltűnt S most ideges vagyok szerintetek ? Illetve az én nevemen van de nem volt átiratva milyen mekkora bírságot kaphatók érte /nap ?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a válaszokat .

#autó #kivonás #bírság #Adásvételi hiány #Nincs átiratva
2021. júl. 27. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ideges vagy-e. Ha nem lett átiratva, akkor nem a te neveden van. Ha nem a te neveden van, és adásvételi sincs, akkor hogy akarod kivonatni? Ennyi erővel az én autómat is kivonathatnád a forgalomból.
2021. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kezdjuk az alapoktol:

- mikor vetted?

- hogyan van a 'neveden', ha nincs atiratva?

- kinek a neve van most a forgalmiba irva?

2021. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2020. Március 20 vettük . Én nevemre került parom nevére nem kerülhetett költözés után 3 órára vettük át az autót. Átiratva nem volt első autó van a nevemen . A forgalmiba a cég tulajdonos neve van mert cégbe van az autó .
2021. júl. 27. 17:37
 4/15 A kérdező kommentje:
S a papírt sehol nem találjuk azota se használtuk a kocsit mert hibás lett.
2021. júl. 27. 17:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Így esélytelen.
2021. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Próbálnánk itt páran segíteni, de egyszerűen nem értem amit írsz. Vesszők hiányoznak a mondatokból, és így érthetetlenek. Ebből nem fogja tudni senki kihámozni mi történt. Egyszer azt írod a nevedre került az autó, utána azt hogy nem lett átiratva. Mi köze a költözésnek ahhoz, kinek a nevére kerüljön? Mondjuk ha több mint egy éve nincs átiratva, akkor ebből jól már nem jössz ki. Biztosítás van rá kötve? Mert ha nincs, akkor azt is visszamenőleg ki kell fizetni. Nem fogod tudni kivonatni a forgalomból, mert ha nincs átiratva, akkor papíron nem a tied.
2021. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ilyen zavaros szöveget eddig csak Rejtő regényben olvastam: Fülig Jimmy levelét.

Nehéz megértenem.

Úgy gondolom, az az ellentmondás, hogy a neveden van, ugyanakkor nem lett átíratva, azt jelenti, hogy az adás-vételi szerződésen te vagy a vevő, de nem intézted az átíratást.

(Hogy mi az az első autó a neveden, és hogy jön ide a költözés után 3 órával történt átvétel, arra tippem sincs.)


Nem tudom, milyen forgalomból történő kivonatást szeretnél; ha véglegest, akkor azt a nyilvántartásbeli tulajdonos intézheti, ha ideiglenest, akkor azt a nyilvántartásbeli üzembentartó intézheti. (Az esetek többségében a kettő ugyanaz a személy, kivéve, ha a tulajdonos és üzembentartó az üzembentartói jogot, mint vagyoni értékű jogot, szerződés alapján végzett ügyintézéssel át nem adja másnak.)

A jelenlegi helyzetben egyik sem te vagy, így egyik fajta kivonatást sem tudod intézni.


Ha az eladó bejelentette az eladást (ez érdeke, hogy lemondhassa a kötelező biztosítást, hogy a legközelebbi esedékességkor ne tőle akarják beszedni a gépjárműadót, és hogy ne ő kapja az esetleges pótdíjakat, szabálysértési bírságokat), akkor az adásvételi szerződésen szerepelő birtokba adást követő 15 nap eltelte után a nyilvántartó szerv (kormányablak, okmányiroda) értesíti a NAV-ot, és a NAV az elmaradt tulajdonszerzési illeték megfizetése miatt adóbírságot szab ki.

Ezen kívül a nyilvántartó hatóság intézkedik az ideiglenes forgalomból történő kivonásról, míg meg nem történik az átíratás.


Ha nincs kötve és fizetve kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás, akkor, mivel a nyilvántartás szerint forgalomban van az autó, és a vevőnek az adás-vételi időponttól fennáll a biztosítási kötelezettsége, a Kártalanítási Számla kezelője napi fedezetlenségi díjat tart nyilván. Ezt szerződéskötés esetén az a biztosító szedi be az első esedékes díjjal, amelyikkel öt éven belül szerződik az ügyfél.


Ha nem keresett sem a NAV, sem a Járási (Budapesten kerületi) Hivatal, akkor vagy az eladó sem jelentette be, vagy nem találnak.

Ha esetleg – igaz, tudtod nélkül – az átírás elmaradása miatt hivatalból ideiglenesen kivonták az autót a forgalomból, a kivonás időtartamára nem kell fizetni az esedékes KGFB díjat, illetve, ha nincs KGFB szerződés, akkor a fedezetlenségi díjat sem.


Az óra ketyeg, akkor is, ha az eladó eddig nem jelentette be, vagy téged nem találtak meg intézkedéssel. És annál nagyobb pukk lesz, minél később történik valami.


Az eladó is, a vevő is 2-2 példányt kell, hogy kapjon az adás-vételi szerződésből. Nem tudod felvenni a kapcsolatot, az eladóval, hogy legalább színes fénymásolóval lemásoljátok? Egy egyszerű otthoni fénymásoló is olyan másolatot készít, aminél nagyon meg kell vizsgálni, hogy kiderüljön, hogy nem eredeti példány. Ennyire nem vizslatják a kormányablakban, okmányirodában. Ráadásul ebben semmi csalás sincs, azokat az adatokat tartalmazza és olyan formában, mint az eredeti.

2021. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Na akkor írom, 2021 március 20 vettem az autót (cseréltünk el), aznap költöztünk is.

Sajnos átíratni nem tudtuk közben a kocsi alja nagyon rohadásos,is ez miatt sem irántuk át. S most kaptam egy levelet hogy lekell adnom a rendszámtáblát illetve a forgalmit, egybe kiszeretném vonatni vagy akkor már ki is lesz ? Az adásvételi az nincs meg így ez miatt írtam amit eddig lehet hogy zagyvásan leírtam .

2021. júl. 27. 18:46
 9/15 anonim ***** válasza:

De, most meg már megint mást írsz.

Hivatalból vonták ki a forgalomból, mert nem írattad át.

A kérdésben még az volt, hogy te akarod kivonatni.

De mivel igazolni nem tudod, hogy a tied az autó, ez nem fog menni.

Egyébként ki vonták azt már, csak a rendszám még nálad van.

2021. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na akkor már kívan vonva ha kérik a rendszámtáblát és a forgalmit? Nekem ez az első ilyen nem tudom minek mi a menete ezért kérdem !
2021. júl. 27. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!