Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópályán gyorshajtottam az...

Autópályán gyorshajtottam az M7esen. Ha lekapott a trafi, mennyi időn belül küldik ki a büntetést?

Figyelt kérdés
2021. júl. 30. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
30 nap.
2021. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel voltál gyorsabb óra vagy GPS szerint? Kalkulátor szerint 150-ig nincs bünti, de állítólag ennél magasabbra szokták állítani.
2021. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs friss ismeretem, kb. egy évvel ezelőtt két ismerősöm is csaknem pontosan két hét múlva kapta meg. Talán lesz, aki tud írni friss esetről. (Illetve, nem tudom, hogy az 1. válasz 30 napja friss tapasztalat-e?)


Gyanítom, hogy nem mindig tudnak kellően gyorsak lenni, mert 2011-ben az addigi 60 napos határidőt 70 napra növelték, és egyben eltörölték azt, hogy ez a határidő jogvesztő. [↓*¹]

Aztán 2018. január 1-től beiktattak egy olyan bekezdést, hogy „Nincs helye bírság kiszabásának, ha a jogsértő cselekmény elkövetése óta két év eltelt (elévülés).” [↓*²] Azért, az örökkévalóságtól, csak rövidebb.


(Ugyanebben a törvényben, elejétől fogva változatlanul benne van, hogy mind a meg nem fizetett útdíj pótdíjazásának, mind a meg nem fizetett várakozási díj pótdíjazásának 60 napos megküldési határideje jogvesztő. [↓*³])


───────────────────────────────────────────────────────────

*¹ Az 1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 21. § (4) bekezdés tartalmazza, hogy a hatóság a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó szabályszegés miatt hozott határozatát az ügyfél részére az előírás megszegését követő 70 napon belül kézbesíti. Továbbá, az akkori (7) bekezdés szövegét, amely a határidőt jogvesztőnek minősítette, a 2011. évi CLXVI. törvény 84. § 1. pontja hatályon kívül helyezte.

───────────────────────────────────────────────────────────

*² 1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 21. § (4c) bekezdés

───────────────────────────────────────────────────────────

*³ 1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 15/D. § (1) és 33/B. § (5)

───────────────────────────────────────────────────────────

2021. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy küldik mintha városba fotóznak le, az pedig kb 2 hét.
2021. júl. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!