Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg igaza van?

Tényleg igaza van?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy még nem töltöttem be a 18. életévemet és a szüleim épp válófélben vannak. Nem olyan rég csináltattam tetoválást, anyu meg is engedte, el jött velem. Csakhogy ezt apám megtudta és kiborult, hogy ő ezt nem engedte meg, tudnia kellett volna róla stb. és hogy anyu erre rá fog fázni. Nincsenek jó kapcsolatban, szinte ölik egymást. Én sem beszélek vele max. fél évente egyszer ha felhív, egyáltalán nem is érdeklődik utánam.

Valóban igaza van, hogy mindkét szülő engedélye kellett volna ?



2021. aug. 2. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy vele jó kapcsolatban akkor szard le
2021. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben az apa a fő gondviselő, így a kiskorú gyermekért is ő felel. A másik, hogy ha az apa nem lakik életvitelszerűen a gyermekével, úgy ezt a jogát el is veszti, a gondviselő az anya lesz, már amennyiben az anyával lakik a gyermek. Ha nagyszülő, vagy más rokon neveli, eteti és a többi, akkor arra. Ettől függetlenül van beleszólása, de hiába kiskorú egy kiskorú, attól még a szabad akarathoz van joga. Maga a tetováltatás egy olyan, hogy maradandó "sérülésnek"/beavatkozásnak számít, így mindenképpen szülő, VAGY gondviselő írásos beleegyezése kell hozzá. (Ez a törvény) Nem írják elő, hogy mind a két szülőnek bele kell egyeznie. Ennek persze van visszafelé is értelmezése. Teszem azt, hogy az egyik szülő direkt akarná tetováltatni a gyermekét a gyermek beleegyezése nélkül (elég h*lye példa tudom), míg a másik szülő erre nem adna engedélyt, úgy már más a helyzet, mivel itt is a gyermek/kiskorú véleménye és akarata a döntő a bíróságon, hiába kiskorú. Szóval az az apa, aki fél évente beszél a gyerekével, csak papíron apa, minden más oldalról megbukott, mint apa.

Persze itt van még az is, hogy te pontosan mennyi idős vagy. 14 alatt? 14-16 között, vagy 16 felett de 18 alatt? Esetleg 17 elmúltál már de nem vagy még 18? Több életkori szint van, amikhez kapcsolódnak jogi dolgok és életbeli értelmezések egyaránt.

2021. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat,sokat segítettek :)



Első, igazad van!

Második, 17vagyok.

2021. aug. 2. 22:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!