Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szeretnék egy olyan nyaklán...

Kisbbandi kérdése:

Ha szeretnék egy olyan nyakláncok hordani, amely református hithet tükrözi, mit ajánlotok? Milyen szimbólumot érdemes hordani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy reformátusoknak nincs sok jelképe, ezért érdeklődöm.

2021. aug. 4. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Egy szmájlit.

Egyrészt az összes vallás nevetséges, másrészt kimondottan röhejes az, hogy tőlünk kérdezed, mi szimbolizálja számodra a hitedet.

2021. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2021. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Horgony. Az a református egyház jelképe.

Általános keresztény szimbólumként "remény" a jelentése.


De, amúgy teljesen mindegy. Egy sima római keresztet. Úgyse ismeri a nagy többség a szimbólumokat. Te is itt kérdezed. Kb. felismernek egy keresztet és ennyi.

2021. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

sima keresztet nyugodtan hordhatsz

talan annyi, hogy ne legyen "feszulet", tehat ne legyen a kereszten kis Krisztus szobor


a Magyar Reformatus Egyhaz szimboluma a 12 agu csillag, de ezt kevesen tudjak (en se tudtam 5 perccel ezelottig), masreszt nem tudom, arulnak-e olyat egyaltalan

2021. aug. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem elsőként a húsvéti bárány a zászlóval ugrik be, mint szimbólum, amit a reformátusok gyakran használnak.
2021. aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kelet felé forduló kakast. Minden református templom tornyán ilyen van. Esetleg a tollát.
2021. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Kereszt vagy kakas.
2021. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!