Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudok venni jó akusztikus...

Hol tudok venni jó akusztikus gitárt viszonylag jó áron?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már egy ideje gondolkoztam azon, hogy szeretnék venni egy új akusztikus gitárt viszonylag jó áron. ezt úgy értem, hogy nem horror áron adják, hanem valami barátibb áron. Tudtok ajánlani olyan boltokat ahol lehet kapni baráti áron tudok venni viszonylag jó akusztikus gitárt? Nem kell a világ megváltó hiperszuper csili-vili menő gitár, csak egy szimplán egy egyszerű jó akusztikus gitárt szeretnék.

2021. aug. 14. 16:18
 1/7 Mojjo ***** válasza:

Konkrétan milyen árkategóriára gondoltál?

Adott típusnál egetverő különbségek nincsenek a boltok között, így inkább az a jó út, ha az anyagi lehetőségeket figyelembe véve leszűkítjük a kört pár típusra, majd megnézzük, azok közül valamelyik akciós-e valahol, el lehet-e csípni alkalmi vételt.

2021. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A baráti ár nem igazán objektív, meg az sem derül ki ebböl, hogy mennyi lenne a maximum, ami rendelkezésedre áll.

De általában az olcsó hangszerek nem jók, a jók meg nem olcsók igazán - szóval neked kell eldönteni, mi mennyire fontos.

2021. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló

30.000 200.000 ezer között lenne amennyit én személy szerint költenék rá.

#2 válaszoló

Tudom, hogy az olcsó hangszerek nem feltétlenül jók és azzal is tisztában vagyok, hogy a jók sem egy egy olcsó mulatság.


Viszont fogalmam sincs, hogy honnan lehetne rendelni/melyik boltból érdemes vásárolni és. hogy melyik gyártótól érdemes vásárolni. Mostani jónéhány éves gitáromat is ajándékba kaptam. Két olyan márkáról hallottam amitől lehetne rendelni, a Yamaha és a Takamine. Mindkét webshopon körbe néztem és tapasztalataim alapján a Takamine pénztárca barátabb mint a Yamaha.

2021. aug. 14. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tanuld ki a dolgot magadnak. Vannak yt videók magyarul is a témában. Ha van erre kèt kilód,gyakorlatilag nincsenek korlátaid, csak megfelelő ismereteket kell szerezni.
2021. aug. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:

@3: Oké, 200 ezerig lehet használható gitárokat szerezni. Viszont a Yamaha márkáról lebeszélnélek - bár lehet, ezzel nem leszek népszerű.

Jópár Yamaha volt a kezemben, klasszikus is, fémhúros akusztikus is, kb pont az általad említett árkategóriák között mindenfélét. Nem volt egyik sem rossz, abszolút nem. Csak épp az adott árért nem is voltak a legjobbak, lehetett mindig jobbat találni más márkák kínálatából.


Viszont hogy szűkítsük a kört, lenne még egy fontos keresztkérdés: milyen stílusban játszanál? Nagyon nem ugyanazt a gitárt ajánlanám finom fingerstyle játékhoz, vagy éppen erőteljes akkordsikához.



@4: A kétszázezer nagyon, vagy inkább nagyooooon messze van a "nincsenek határok" szinttől :)

A nincsenek határok azok neves mesterektől mestergitárok, úgy alsó hangon egy nullával többtől indulva. A kétszázezer a tisztességes, vállalható egyszerű hobbigitárok szintje.

2021. aug. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! YT is körbe fgok majd nézni hátha találok valami hasznos információt!


Mojjo:

Köszönöm szépen, hogy megosztottad tapasztalataidat a Yahama márkáról

Sok jót hallottam róla viszont én magam is drágának találom. Sajnos tapasztalatom nincsen gitár vásárlás kapcsán ezért nem csak itt, hanem máshol is tettem fel ehhez hasonló kérdéseket viszont többségében ezt a gitár márkát ajánlották fel nekem.


Stílust illetően inkább hajlok az erőteljes akkordskálák felé.


Őszintén szólva jelenleg komolyabb gitárra nem telik, majd néhány év talán :D viszont kezdetlegesen egy egyszerű hobbigitárral is beérem. Csak a mostani gitárt szeretném leváltani ugyanis kezdi már a végnapjait élni a gitárom ami nem egy mai darab.

2021. aug. 15. 23:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Mojjo! A "nincsenek határok" szint nagyonis benne van a kétkilóban. 80k körüli hangszereket szoktál ajánlani, amik teljesen vállalhatóak bárkinek. A kérdező nyilván nem a hangszer virtuóza, hiszen maga is írta, nincsenek még hangszerboltok felé sem ismeretei, márkákkal is hadilábon van. Két kiló elég tág lehetőséget kínál. Bátran nevezhetjük a "nincsenek határok" szintnek, figyelembe véve a hazai hangszerboltok valós kínálatát.
2021. aug. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!