Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendőm? Ma elvesztettem...

Mi a teendőm? Ma elvesztettem a pénztárcámat, benne minden iratommal. Semmim nem maradt, amivel igazolni tudom magam. Mit kell/tudok először megcsináltatni?

Figyelt kérdés
A minden alatt tényleg mindent értek: személyi, lakcímk, jogsi, forgalmi, műszaki, szül.ak.kivonat, adókártya, tb kártya...
2008. dec. 10. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te már nem is létezel papíron.

Beköltözöl egy okmányirodába és ott megcsinálják jó pénzért az alap okmányaidat utána APEH TB stb.

Esetleg érdeklődj rendőrségen polgármesteri hivatalban, nem adta-e le a megtaláló. Esetleg hirdethetsz a helyi médiában, rádióban TV-ben képújságba hátha visszakapod.

2008. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáld meg felkutatni/meghírdetni valahogy mielőtt újracsináltatnád az egész cuccost.
2008. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Az az igazság, hogy nem szeretnék túl sokáig várni, mivel minden papírom oda, könnyen vissza lehet élni velük pl.hitelfelvétel, akkor aztán évekig járhatok bíróságra:(( Viszont nem tudom, hol kezdjem, mert tényleg nem maradt semmim, amivel igazolhatnám, hogy én én vagyok (ahogy az első válaszoló írta: nemlétezem papíron), szóval, hol állnak velem szóba a papírjaim nélkül?!
2008. dec. 10. 12:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek az alapja a születési anyakönyvi kivonatod. Ez a papír létezik valószínűleg otthon. Ha nincs, akkor kicsit kellemetlenebb a dolog, akkor az illetékes anyakönyvi hivatal tud segíteni.

Ahhoz, hogy ne éljenek vissza az okmányokkal, azt kell tenned, hogy bejelented a rendőrségen. Ezzel igazolod, hogy valóban NEM te használtad. Aztán majd ők körözik. Ha meglesz, visszavonod, bejelented, hogy visszaküldték.


Amúgy, ha van ügyfélkapud, ott mindent el tudsz indítani, át kell utalni az árát, és már csak a "kész papírokért" (illetve a fényképet elkészíteni) kell bemenned.

2008. dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a rendőrségen most végeztem. Nincs itthon a születési anyakönyvi kivonatom, az is a pénztárcámban volt, az eredeti!!!
2008. dec. 10. 14:38
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Éva te vagy az?

Anikó

2008. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem Éva vagyok, de úgylátszik nemcsak én jártam így. Remélem Évának több szerencséje lesz.
2008. dec. 10. 14:53
 8/9 anonim válasza:
Esetleg útlevél is segíthet ha van.
2008. dec. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az nincs, de legalább azt így nem tudtam elhagyni:((
2008. dec. 10. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!