Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki? (Vagdosás)

Valaki? (Vagdosás)

Figyelt kérdés

Nem kell leírni, tudom, hogy ostoba dolog. Én sem akartam. De van egy barátnőm, aki szenved és a vagdosás függőjévé vált. Próbálok neki segíteni, minden erőmmel azon vagyok. Tegnap véletlenül eltörtem egy pobarat. Kíváncsi voltam miért csinálja, és hát egy két vágást csináltam az alkaromon. Nem fájt, csak vérzett és nem is akart először elállni. Nem kell mélyre gondolni, simán rá lehet fogni egy macska karmolásra. Anyu pechemre pont akkor jött be a konyhába, és meglátta. Nem szídott le. Csak megkérdezte, hogy "na? Jó volt?" (Elmondtam neki mindent. Nem hazudtam, megbeszéltük). Nem. A válaszom erre az volt, hogy nem. Gyötör a bűntudat, amiért bántottam magamat. Akárhányszor ránézek a "macska káromlásra" borzasztó érzés kerít a hatalmába. Gyűlölöm, hogy ezt tettem, akkor is, ha csak kíváncsiságból.


A kérdésem igazából annyi lenne, hogy mások is így éreznek, miután bántják magukat? Van legalább egy csöppnyi bűntudatuk? És a legfontosabb kérdésem:


Elmondjam a barátnőmnek, hogy az nem macska karmolás, vagy inkább ne hozzam fel a témát?


U.i.: Bocsánat ha szedett-vedetten fogalmaztam. Elég fáradt vagyok :)



2021. aug. 22. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs bűntudatuk azért, mert bántották magukat. Sőt, inkább amiatt érzik rosszul magukat, mert nem büntették meg magukat eléggé, túl elnézőek voltak magukkal. Ettől gyengének, puhánynak érzik magukat, és ez újabb testi-lelki önfenyítésre készteti őket.


Talán a szégyenérzet jellemző még, ha feszültségoldás gyanánt van jelen a vagdosás, mert egyrészt a sebhelyeket nehéz eltakarni, mások is láthatják a gyengeségüket, sajnálatra pedig nem vágynak, mert úgy gondolják, nem érdemlik meg a törődést, másrészt az önkontroll hiányát is szégyenként élik meg.


De a lényeg, hogy sosem a saját magukkal való együttérzésből, a testük, a létezésük iránti tiszteletből erednek ezek a rossz érzések.

2021. aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs arról, hogy éreznek-e emiatt bűntudatot, de szerintem ezek az emberek kitaszítottnak érzik magukat a családból, társadalomból és arra akarják felhívni a környezetük figyelmét, hogy többet törődjenek velük. Nem én találtam ki, hanem egy pszichológustól hallottam egy előadáson.
2021. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
91%
HAHA igen én az első alkallmakkor nagyon bűntudatom volt de még is jó volt megtenni. Ha 1szeri alkalom volt ne érezz bűntudatot. A barátnőddel ezt szerintem meg ne beszéld meg mivel lehet magát okolja majd miatta és fenn áll a veszély hogy emiatt is szarul érzi magát. Bocsánat hogy ilyen későn
2021. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!