Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Más szavakkal: „Miért vagyunk itt?” Vagy: „Van célja az életemnek?”
2021. aug. 30. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Az életnek nincs értelme, te vagy és egyszer majd nem leszel - ennyi.
2021. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy nem tudjuk.


Az ember, nyilvánvaló korlátai miatt, képtelen lenne kikövetkeztetni a célját egy ilyen hatalmas és összetett dolognak mint a létezés. (Ha egyáltalán van neki)


Mindenki csak a saját meglátásait és hitrendszerét tudja leírni ide.


Ami engem illet, én nem tudom elképzelni hogy valami ok és cél nélkül történjen a világban. Úgy képzelem el az életet/létet, mint egy hatalmas láncreakciót, amit valami elindított valamiért, és mi is ennek a folyamatnak a részesei vagyunk. Minden egyes történés ebben a világban elkerülhetetlen, és szükségszerű, hiszen ezek a történések vezetnek ahhoz a célhoz ami miatt létrejött a létezés. Ebből következik hogy már puszta létünkkel hozzájárulunk a "világ céljának" beteljesítéséhez, bármilyenek is vagyunk, vagy bármilyen életet is élünk. Még a halálunkkal is.

2021. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Semmi értelme nincsen, csak az ember akar mindennek kényszeresen értelmet tulajdonítani.


A kvantumvilágban amúgy léteznek valódi véletlenek, ott nem minden esetben érvényesek az ok-okozati törvények.

2021. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de csak itt (!) találsz erre több tízes nagyságrendben feltett kérdésekkel - a rájuk beküldött válaszokkal együtt, - vehetnéd a fáradtságot, hogy itt, helyben rákeresel ezekre!

800-an leírták, 15000 féle képpen, n számú kérdés alatt!...

2021. aug. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki! A Biblia szerint az életünk célja az, hogy Isten barátaivá váljunk.A Bibliában található alapigazság ezzel kapcsolatban. Mely megbízható és pontos válaszokat ad ezzel és más témával kapcsolatban is!

1)Isten a Teremtőnk. „Ő alkotott minket, nem pedig mi magunk” – jelenti ki a Szentírás (Zsoltárok 100:3; Jelenések 4:11).

2)Istennek célja van mindennel, amit teremtett, így velünk is (Ézsaiás 45:18).

3)Isten úgy alkotott meg minket, hogy vannak kérdéseink, például meg akarjuk érteni, hogy mi az életünk értelme (Máté 5:3). És ő szeretné, ha meg is találnánk erre a választ (Zsoltárok 145:16).

4)Úgy elégíthetjük ki a szellemi éhségünket, hogy barátságot alakítunk ki Istennel. Némelyek talán nehezen tudják ezt elképzelni, de a Biblia erre ösztönöz: „Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok” (Jakab 4:8;2:23).

5)Ha szeretnénk Isten barátai lenni, összhangban kell élnünk a ránk vonatkozó szándékával. Ezt fogalmazza meg a Prédikátor 12:13: „Féld Istent, és tartsd meg a parancsolatait, mert éppen ezért lettünk megteremtve”!

6)A jövőben teljes mértékben megvalósul Isten eredeti szándéka, amikor megszünteti a bajokat, és örök életet ad a barátainak, azoknak, akik imádják őt (Zsoltárok 37:10, 11).

Az idézett Biblia verseket nem írtam ki, aki szeretné nyugodtan kikeresheti a Bibliájából, mert biztos vagyok abban, hogy minden embernek szerte a világban van egy Bibliája. Ami talán a könyvespolcon porosodik. A Bibliát kenyérként kaptuk mindannapi hsználatként, és nem pedig tortaként különleges alkalmakra! Ebből tudhatjuk meg amint említettem is, hogy mi Isten célja velünk!

Amennyiben a témával kapcsolatban bárkinek vannak kérdései,nyugodtan írhat privátban is! Szép napot! :)

2021. aug. 31. 05:48
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Na, ha tudtam volna, hogy azért jössz ide, hogy terjeszd a szentfazék dumát, akkor nem szólok hozzá a kérdéshez...
2021. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!