Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » P.Box-tól A zöld, a bíbor és...

P.Box-tól A zöld, a bíbor és a fekete milyen akordokkal játszható gitáron?

Figyelt kérdés
Több verziót találtam már az interneten, de valahogy egyik sem az igazi. Nem vagyok profi gitáros (akusztikus gitár), hobbiból játszom, így valami egyszerűbb megoldást keresnék. Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni nekem!

2021. szept. 5. 21:47
 1/5 Waff ***** válasza:

Az eredeti P.Box-verzió C-mollban van. Innen meg már gondolom kitudod sakkozni ha nézegetted a dalt...

Tehát Cm-B-Cm, Eb...

2021. szept. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ugye Magyarországon a 'B' az 'H', szóval a fenti link alatt megtalálható nóta is 'h-moll'ból indul. Nem játszuk C-ből, mert akkor az E üres húr nem használható díszítőnek, de tökmindegy. Úgyis addig kell transzponálgatni, amíg az énekesnek ki nem tud jönni a száján. Én játszottam Varga Miklóssal(is), neki h-mollból ment. Persze én csak egy baszusgitáros vagyok, mit ért egy ilyen a zenéhez:D:D:D

2021. szept. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Waff ***** válasza:

2@:C-mollban nincs E hang, és nem is értem igazán hogy hol használnád a mély E-hangot díszítésnek, ahol az jó is szólna.

A kérdező az eredeti P. Box verziót kérdezte ha jól értem, az C-mollban van, a későbbi verzió, Deák Billel, Tunyóval, Vikidállal stb. az meg A-mollban van. De végülis igen, oda transzponálod ahol kitudod énekelni.

2021. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Waff ***** válasza:
Ja, közben látom félreértettelek, az E hangos díszítéssel kapcsolatban. De szerintem ez az E hangos díszítés olyan nagyon nem oszt, nem szoroz....
2021. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A rocksuli oldalán van fent egy kotta, én ezer éve így ismerem a dalt. Persze vannak akusztikus verziói is ami azon jobban hangzik.


[link]

2021. szept. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!