Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol ban az up, és az off...

Angol ban az up, és az off hogy is műnködik pontosan?

Figyelt kérdés

úgy értem nagyon nehéz behatárolni hogy hogy használjam ezeket bizonyos esetekben példákkal talán jobban érthető

off-esetében: better off with/jobban jár start it off-indítsa el/blow it away-fújd el,

most ami össze zavar hogy mindkettőt (el)-nek fórdítod tudom hogy az angol nem magyarra való fordítás de érteni szeretném a külömbséget hogy az away és az off miben különbözik


De az up ami még zavarosabb hogy mit akar pontosan jelenteni:come up here/gyere ide (nem fel gyak szimplán ide arra is használják.

add up/össze ad, up to, függ valamitől, time is finally up/amikor az idő lejár, live up/megél: pl pillanatot, nem értem hogy mégis hogykéne kezelnem ezekben az esetekben az up-ot hogyan értelmezzem? mire jó?



2021. szept. 23. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben ne akard külön értelmetni az up-ot vagy az off-ot.

A magyarban sem értelmezed külön a fel jelentését, ha olyan kifejezésekkel találkozol, mint a feltalál, felsül, stb. Ezek így együtt bírnak egy jelentéssel.

2021. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2021. szept. 24. 01:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Amiket példaként említettél, azok mind ún. phrasal verbs. Ezek olyan állandósult szókapcsolatok, kifejezések, amelyeknek egy az egyben kell megtanulni a jelentésüket.
2021. szept. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!