Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A beteg emberek tényleg gonoszak?

A beteg emberek tényleg gonoszak?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy aki valamilyen fogyatékkal él az gonosz, Pl.: mozgássérült vagy kerekesszékes.

Mert ép testben ép lélek és ez náluk ugye nem teljesül.



2021. okt. 5. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%

Minden ember próbál kompenzálni. Mindenki. Ki jobban, ki kevésbé.

A fogyatékos talán nagyobb szükségét látja, és nem is tudatosan.

Aki nem tud kiválóságával kitűnni, az sokszor alantasabb módszerekhez folyamodik. Ez is mindenkire igaz, nem csak a fogyatékkal élőkre.

És akár a jóra való törekvés, akár – ahogyan te írod – a gonoszság is lehet ösztönös, nem megfontolt rosszakarat.

2021. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ez a mondás egyáltalán nem ezt jelenti!!


Itt le van írva röviden:

[link]

2021. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Pelenkásfiú ***** válasza:
85%

Egyébként nem tudom, hogy hol hallottál ekkora hülyeséget!

Biztos vagyok benne, hogy a sérült emberek között sokkal kevesebb "gonosz" ember van százalékos arányban.


Visszatérve az "ép testben ép lélek"-re.

Még ha úgy is lenne, ahogy gondolod.. attól, hogy valakinek nem "ép" a lelke, nem feltétlenül gonosz.. sőt..

2021. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%
Már nem azért, de az elsőt hogy a túróban sikerült lenullázni? 95%-ot sem érteném. Nem érdemes ide értelmes választ írni.
2021. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

Első teljes mértékben vállalható választ adott, fogalmam sincs, ki járnak ide értékelni. Bizony, vannak köztük bőven gonosz lelkek, akik tudat alatt így állnak bosszút szerencsétlen sorsukon.

De talán csak azért hisszük, mert láthatóan mások.

Ha egy fehér országban látsz három feketét, ebből kettő kopasz, azt észreveszed. Az érdekes. Ha fehérek között sok a kopasz, az megszokott. Statisztika biztosan nincs erről.

2021. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem hogy gonoszak..én pl depressziós lennék ha mozgassérült lennék szóval szerintem így kell ertelmezni hogy "ép testben ép lélek"
2021. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Én nem mozgássérült vagyok, hanem vak.

És soha, még csak meg sem fordult a fejemben az, hogy ártsak valakinek, csak azért, mert vak vagyok.


Tehát én úgy gondolom, hogy a fogyatéknak, és annak, hogy valaki gonosz-e, vagy sem, egyáltalán semmi köze sincs egymáshoz!

Mert látók között is vannak gonosz emberek, és jó emberek is, és a fogyatékosokkal is pontosan ugyan ez a helyzet!


Mehet a lepontozás, sok sikert hozzá!

2021. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Egyáltalán nem mondanám azt, hogy gonoszok!

Viszont, akiket ismerek, némelyik (talán?) irigyli mások testi épségét, őket gyakran csúfolták, kiközösítették emiatt, és úgy akarnak egyenértékűek lenni, hogy nem mindig tartják be a békés egymás mellett élés szabályait.

Ilyesmit nem egyszer tapasztaltam, de ez még nem gonoszság, csak élni akarás az épek szintjén. Persze, ennek is lehetnek fokozatai, jellem szerint.

2021. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
Ugyanolyan arányban vannak köztük gonoszok, bunkók, köcsögök, meg normálisak mint az épek között. De sokan úgy vannak vele, hogy aki sérült az legyen "normális ha már sérült" és az emberekben jobban meg marad amelyik bunkó, meg gonosz meg stb. Egy "normális" sérültet sokszor észre se vesznek az emberek. De haz illető gonosz, meg bunkó akkor "na a bunkó nyomi..." és máris megyen az általánosítás
2021. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
általában azok az emberek kedvesebbek akiknek rosszabb az életük, de mindegy, gondolj azt amit akarsz, max kiraknak a mindmeghalunk.com-ra
2021. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!