Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi a minimum idő amit egy...

Mennyi a minimum idő amit egy ember szolgálhat katonaként?

Figyelt kérdés

Csak az érettségi pontok érdekelnek , vagyis fél vagy egy év lenne a cél.


Van minimum idő amit lekell szolgálni?


A válaszokat előre is köszöntem.



2021. okt. 7. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Három év.
2021. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt már most elfelejtheted, hogy a honvédség puszira fog ajnározni! -Kiképeznek, de amíg nem szolgálsz le annyi időt, amennyiből legalább a kiképzésed ára visszajön, addig nem szabadulsz meg tőlük "nyereségesen"! Fizetsz, mint a katonatiszt, ha a minimális idő előtt próbálsz lelépni! Tehát három év!
2021. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt a cuccost írják valahol?

Én csak azt láttam hogy az alkalmassági min 1 évre szól , de a szolgálatról nem olvastam semmit sem.

Meg a többiek hogy tudják akkor megoldani hogy egyetem előtt leszolgálnak fél/egy évet és még abban a korban vannak hogy elmenjenek egyetemre?

2021. okt. 8. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van. Elsőben nem akartam bővebben írni.

3-5 évet kell aláírni, a kívánt céltól függően.

Ez tk. ugyanolyan munkahely most, mint bármelyik másik, csak itt azért egy kicsit kötöttebb pár dolog.

Lelépni lehet korábban is, ez nem sorkatonaság. De anyagi vonzata van.

és van még ilyen, hogy a jó tanulmányi eredmények helyett ilyen módon is felvételi lehetőségre lehet szert tenni?

2021. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én csak arról tudok hogy fél év katonai szolgálat után 30 valamennyi pont egy évért meg 60 valamennyi pont jár plusszba a már meglévő pontokhoz.
2021. okt. 8. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!