Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges egy hallónak olyan...

U. Xorter kérdése:

Lehetséges egy hallónak olyan csendet megélni, amit a siketek is "hallanak"?

Figyelt kérdés
Sok mínusz decibellnél állítólag az ember a saját szerveit kezdi hallani. De mit "hall" egy igazi siket?

2021. okt. 27. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Húgom süketen született. ( igen, süket szót írtam, mert amióta megszületett mindenki így mondta, beleértve az orvosokat is, csak pár éve lett divat a síket szó) Egyszer régen megkérdeztük a húgomtól, hogy mit hall. Semmit. Csend. Nem hallja a saját szerveit sem, sem a szívverését semmit. Totál csend van. ( néha irigykedem is miatta)

Viszont a húgom sokszor szeret minket megtréfálni. Pl:amikor megyünk a plázába, szól a zene, húgom egyszercsak megáll, elkezdi csinálni mintha éppen sírni akarna, és suttogja.. "hallom.... jaj, hallom..." Az emberek körülöttünk néha azt hiszik csoda történt, de anyám lehűti a húgomat..

"Ne higgyenek neki, színlel.." ( ezt mindig eljátsszák..:)

2021. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem állítólag.

Lehet hallani a saját hangjaidat teljes csöndben, vagy ha lezárod a füled.

A süket semmit se hall.

2021. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
81%

Aki életében nem hallott, azt nem fog hallani egyszer se, de még fejben se. :)


A siket nem jelenti azt, hogy teljesen süket (tudományosan), lehet csak 90 decibeltől már hallja a hangokat, de ott sajnos elég nehezebben fogja érteni a beszédet, sőt hallokeszulekkel is. Az ilyen siketek általában lassabban tudnak beszelni, tehat fejben is hasonloan mukodik, de lehet írásban nem, mert az más...

2021. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
előző válaszolónak. Nem hinném hogy a beszédreprodukciót akadályozná, "lassabban beszélnek, 'fejben is'", hanem csak a megértést. Szerintem fejben ők ugyanúgy formálják a szavakat, szerintem a kiejtés, kimondás, önmaguk hallása nehezebb. Olyan ez, mint hogy egy fényt látó vak nem feltétlenül azonnal veszi észre a fényt, mert pl. nem arra néz, de ha mondod neki hogy nézzen körül, akkor látja hogy jön be a fény az ablakon.
2022. jan. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3-nak.

Bocsika, nem bámtásból de jó nagy hülyeséget írtál. Én hallássérülten születtem. Bal fülem 70%-ban , jobb fülem 91%-ban rossz. Hamar megtanultam szájról olvasni, bár van hallókészülékem, de ezzel sem hallok tökéletesen. Hangosan kell hozzám beszélni, hogy megértsem mit mondanak, de mint írtam, segít a szákról olvasás. De az agyam gyorsabban pörög mint bárkinek, és van amikor hadarok annyira mondani akarom ami a fejemben van. Fejben pont ott vagyok ahol kell, nem vagyok "lassú észjárású". Jelzi ezt a biológiai diplomám is. Gyógyszerészként, jobban mondva most már büszke bűnügyi laborosként (dns ellemzőként dolgozom) . Miért hiszik sokan, hogy akik rosszul hallanak, azok agyilag is tompák??

2022. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!