Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A big4 cégeknél a Tanácsadókná...

A big4 cégeknél a Tanácsadóknál ugyanúgy vannak a poziciók mint a könyvvizsgálóknál? Vagy nehezebb feljebb lépni?

Figyelt kérdés

Csak mert ismerek olyan embert aki könyvvizsgálóknál dolgozik és már 27 évesen manager volt (pár év meló után), míg a tanácsadóknál meg 10-15 év mire valaki manager lesz (persze ha pályakezdőként lép be a céghez).


De lehet ,h a manger mint pozíció nem ugyanazt takarja a különböző osztályknál..



2021. nov. 5. 21:12
 1/2 anonim válasza:
100%
Nehezebb feljebb lépni. Ahogy én láttam sokkal kevesebb ember dolgozik tanácsadáson, mint könyvvizsgálaton. Közel sincs akkora hajtás, mint auditon, tanácsadóként reális a napi 8 óra munka. Ennél fogva sokkal kisebb a fluktuáció. Auditon kénytelenek előléptetni az embereket évenként, mert sorban mondanak fel a szeniorok, menedzserek, kell az utánpótlás.
2021. nov. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csapatfüggő, de ahol én dolgozom (adótanácsadás), ott a jó pozikat (középvezetők) már mind betöltötték, és a szeniori szintet is csak nagy erőfeszítések árán érheted el. Nonszensz egyebként, mert a 20 évvel ezelőtt kezdett mucsaröcsögei főiskolát végzett angolul alig beszélő senkik anno kb 4-5 év alatt már szenior menedzserek voltak, meg rengeteget buliztak, mert akkor futott a szekere a cégnek, mostmeg ugyanezek az emberek az akkori haverjaikkal töltik fel a jó helyeket. Nemreg visszahívtak 10 év gyesről egy csajt szeniori poziba (gondolhatjátok mennyire van képben 10 év kihagyással egy olyan szakmában, ahol hónaponta változnak a jogszabályok).


Szóval lrnyeg a lényeg, auditon sokkal gyorsabban jutsz előre, viszont ott szezonban a beledet is kihajtják (nem egyszer dolgoznak reggel 8-tól hajnali 2-ig), tanácsadason pedig projektmunkák vannak, én nagyon ritkán túlóráztam eddig (két projekt között pedig konkrétan egèsz nap semmi feladatod)

2021. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!