Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan gondozzam az avokádót?

Hogyan gondozzam az avokádót?

Figyelt kérdés

Még régebben csíráztattunk 2 avokádómagot. Sajnos azóta egy sem maradt meg, de az a kettő szépen növekedett vízben egy éven át. Nyáron aztán úgy gondoltuk, elültetjük őket. Utána is olvastam, virágföldbe kerültek és mindent a leírtak szerint csináltunk.


Mos azonban úgy állunk, hogy az egyik szépen éldegél, nagy, méregzöld levelei vannak, miközben a másiknak kicsi, világoszöld levelei vannak, amik folyton elszáradnak, lepotyognak. Igaz, mindig hoz új hajtást, de attól még szerintem nem egészséges.


Nyáron kint votak félárnyékban, mióta hűvösebb van már bent tartjuk őket ablakban, szobahőmérsékleten, szűrt fényt kapnak. Heti 1-2x öntözzük őket, tápoldatot még nem kaptak.


Mi lehet a gond?



2021. nov. 21. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem termesztem, de utánajártam az interneten:


[link]

2021. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de én inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2021. nov. 21. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:
A csapvízre elvileg érzékeny, elvileg úgy kell öntözni, hogy átfollyon az edényen a víz
2022. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!