Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell szétszedni egy...

Hogy kell szétszedni egy hajszárítót?

Figyelt kérdés
Szeretném kitisztítani mert égett szagot érzek és por is van benne szerintem.
2021. nov. 22. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Úgy ahogy összerakták csak visszafelé.


Tényleg meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg több féle hajszárító is létezik, amik esetleg másképp szedendőek szét?

2021. nov. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Megfogod a zsinór végét. Megpörgeted a fejed felett, majd kalapácsvető módjára elengeded...

De nem javaslom a szétszdését, mert esetleg megrázó élményben lesz részed.

2021. nov. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

A többségét csavarhúzóval, maximum imbuszkulccsal. A házi barkácsolással csak óvatosan, mert nagyon ráfaraghat, aki a "javítást" követő alkalommal használni próbálja a hajszárítót.

Megtörtént esetet írok:

Működő képtelenné vált a hajszárító.

Szét szedtem és láttam, hogy a levegőt melegítő "rugó" volt leszakadva a helyéről. Visszarögzítettem azt, ami még átért a rögzítési pontig. A bekapcsoláskor ment nagyjából egy percig, majd elszakadt ismét a rugó és az izzó darabja a barátnőm hajába ment. Valami csoda folytán nem lett semmi maradandó baja - az ijedtségen felül, - de lehetett volna is akár. -Mondjuk a szemébe pattan ki az izzó darab. Tudatosult bennem ezt követően, hogy a "rugó" hosszának megváltozásával az ellenállása is megváltozott, így pillanatok alatt elégett a nagyobb ellenállásra méretezett áramerősség hatására. Igen, de ekkor már túl voltunk azon a lehetőségen, hogy majd nem sikerült megperzselnünk szegény néhai menyasszonyomat, mint egy disznót! -Csak - és kizárólag - a szerencsének köszönhettük, hogy nem lett gond! Észnél kell lenni, - ne kockáztass feleslegesen! Egyébként is korunk termékei szándékosan úgy vannak legyártva, hogy két-három évente újat kelljen venni, - ha javítható is a rajtuk keletkezett, hiba, nincs ember, aki vállalná a javítását, - mert neki nem üzlet, - vagy anyagilag nem éri meg javíttatni , - ha szembe állítjuk ezzel azt a tényt, hogy 30 % plusz költséggel egy teljesen újat tudsz venni. Szándékosan van ez így kitalálva, - hogy vásároljon mindenki, mint az őrült, - a gyártókat meg marhára nem érdekli, hogy ezzel a szemlélettel jelentősen hozzájárulnak a globális felmelegedéshez, ill. nyersanyagkészletek kimerítéséhez, veszélyes hulladék hegyek képzéséhez. A profit mindenek előtt!

2021. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!