Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy egy nyílt...

Az igaz, hogy egy nyílt titoknak számít, az, hogy le vagyunk hallgatva?

Figyelt kérdés
A minap beszélt az infótanárom egy "Pegasus" nevezetű kémprogramról, ami elméletben a legtöbb telefonba be van építve. Ennek a szoftvernek annyi a lényege, hogy lehallgassanak, és adatokat gyűjtsenek rólad. Én úgy hittem, hogy ez csak egy konspirációs teória, hogy efféle dolgok léteznek. Én értem, hogy ez arra szolgál, hogy könnyebb legyen a rendfenntartás, de azért mégiscsak meglepett. Mondjuk szerencsére a 8k furry poreszen kívűl nincs más rejtenivalóm. =3

2021. nov. 23. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit keverve vannak a dolgok. A Pegasus egy célszoftver, aminek a gyártója bizonyos kormányzati és egyéb ügyfeleknek elad, és akkor kerül a megfigyelendő személy telefonjára, ha elküldenek neki egy fertőzött linket. Ilyen program nincs mindenki telefonján.


A másik típusú "megfigyelés", az a marketing célú felhasználói profilalkotás, ami a tevékenységeid jellegéből felállít rólad egy listát, hogy miket preferálsz, majd ezek alapján rád szabott targetált hirdetéseket jelenítenek meg pl. a böngészők reklámdobozai. Az adatgyűjtés egyik eszköze a mikrofon, így a telefon hallja a beszélgetéseket, és az elhangzottakból megpróbál reklámozáshoz szükséges kulcsszavakat generálni. Ez egy automatizált rendszer, amit egy gép feldolgoz, így konkrét személyes adatokat nem ismernek belőle, csak tageket képeznek a begyűjtött adatokból (pl. nem, korcsoport, és a tevékenység alapján felmért érdeklődési kör).

Esetedben például mindenféle szőrmók kiegészítőket és termékeket ajánlanak fel megvételre, mert naponta 20-30 ilyen tartalomra keresel rá és a rendszer szerint te különösen érdeklődsz a téma iránt.

2021. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, kérdező...

nálunk 1995 óta KÖTELEZŐEN és MINDENKIT le kell hallgatni, aki telefonál.

Akkor született egy (nyilvános) törvény erről.

Be van építve a telefonközpontokba, ki se lehet kerülni.

1 évig tárolják az anyagokat.

Nem ártana tájékozódni egy kicsit, mielőtt képzelődni kezdesz.

2021. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, megneveznéd azt a törvényt? Mert ugye amíg csak levegőbe beszélsz tények nélkül, addig annyit sem ér a szavad, mint a lukas kétfilléres.

Nem, én nem fogok utána nézni. Te bizonyítsd, hogy nem baromságot állítasz!

2021. nov. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

Nem találom a törvényt, de én nem innen tudom.

Annak idején telefonközpontban dolgoztam, és konkrétan azoktól tudom, akik ezt ott kiépítették.

2021. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Jaja, hát persze. És gyíkemberek voltak vagy a ráknépség?

Két lehallgatóberendezés között nem küldtek el véletlenül kanyarfúróért vagy reszelőzsírért?

2021. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem vagyunk lehallgatva, csak ti. Ha az én Nokia 1209-esembe valaki kémszoftvert telepít, az akkora varázsló, amekkora nincs is.

És mondjuk kíváncsi lennék az idegállapotára annak, aki a feleségem és barátnője csak egyetlen másfél órás beszélgetését lehallgatja, ami csak ezért ilyen rövid, mert az idő 80%-ában egyszerre beszélnek.

2021. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!