Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolult a szociológia?

Mennyire bonyolult a szociológia?

Figyelt kérdés

Hamarosan érettségizem, és nagyon érdekel a szociológia. Már több könyvet is olvastam a témában, eléggé tetszik. Nyíltnapokra sajnos a vírushelyzet miatt nem akartam menni, főként Pécsre tervezek menni. :)

Sajnos a matematikával nem vagyunk túl nagy barátok, viszont ha kell, akkor keményen tanulnék hozzá, hogy menjek is valamire. Az lenne a kérdésem, aki esetleg tapasztalt a témában, mennyire elméleti és mennyire gyakorlatias ez a szak? Mennyire kell a matek? Főként a statisztika kell? Élvezitek a szakot?



2021. nov. 24. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elméleti és én nem szerettem, a matek megúszható, remélem már jobb az oktatás, mert én 2006-ban kezdtem az eltén.
2021. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt egyetem válogatja talán, mert valahol meg sokkal gyakorlatiasabbnak mondják (pl Corvinus) . Az elméleti dologgal nincs gondom, szerintem tetszeni fog.

Néztem tanterveket, de annyira nem derült ki számomra, hogy most melyik lenne

2021. nov. 24. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméleti alatt azt értsd, hogy nagyon régi elméletek a lehető legunalmasabban, szaknyelven előadva, még rendben is lenne, ha mondjuk lenne egy ilyen tárgy szociologiatörténet címen, de nálunk minden tárgy erről szólt és mellette heti egy óra statisztika. Lehet ezt tanulni, csak pont a későbbi munkavégzéshez nem volt semmi köze, mert egy munkáltatót sem érdekel, hogyan adsz elő egy 1900-as szociológiai elméletet szaknyelven. Nagyon remélem, hogy már változott a tanterv, már régen jártam egyetemre, úgyhogy lehet más már a helyzet.
2021. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A szociológia bonyolultsága nagyon jól mérhető a főváros jelenlegi főpolgármesterének megnyilvánulásaiban. Eléggé hiteles képet alkothatsz ezáltal róla.
2021. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!