Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Háziorvos által elrendelt...

14026 kérdése:

Háziorvos által elrendelt mintavételen, pozitív gyorsteszt után ki jogosult illetve köteles felregisztrálni az Eszt-ben?... és milyen jogszabály vagy szabályzat kötelezi erre?

Figyelt kérdés
2021. dec. 2. 06:13
 1/2 Noren1989 ***** válasza:
100%

Elvileg a hàziorvos a kötelezettje a dolognak, de én biztos, ami biztos, dobtam egy mail-t a megyei jàrvànyügynek.


Mitadisten, akkor derült ki, hogy a hàzidoki b-szott bele.

2021. dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Nem ismerek ilyen jogszabályt - úgy gondolom, nincs is -, és belső szabályzást sem ismerek.

Több eset alapján azt tapasztaltam, hogy a tesztet végző hely jegyzi be az EESZT-be, akár a negatív, akár a pozitív eredményűt. Volt köztük háziorvos által kért is, és önkéntes is. (Például, maga a háziorvos is az EESZT-ben nézte meg, később, mint a fiam, akit teszteltek. Este végzett teszt eredménye másnap késő délután került az EESZT-be, a fiam nézegette, így meg is látta, a háziorvos csak következő reggel nézte meg, a rendelés kezdete előtt.)

2021. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!