Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudok szülés előtti...

Hogy tudok szülés előtti táppénzre menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 nap múlva leszek 3 hónapos várandós kismama. ( 26 evés és első babámat várom.)

Jelenleg egy büfékocsiban dolgozom, grill csirkéket egyéb grillezett húsokat kell árusítanom. Másfél éve vagyok náluk 8 órában, 167.400 Ft bruttóval bejelentve.

Elszeretnék menni szülés előtti táppénzre. Úgy gondoltam ezt az évet még ledolgozom, aztán januártól otthon leszek. ( a büfékocsi kint van a szabad ég alatt. Nyitott. Hiába sül a hátam mögött a hús. Hideg van. A mínuszokban már semmiképp sem szeretnék dolgozni. Nem kockáztatok a baba miatt.

December 31-én lejár a munkaszerződésem.

Veszélyeztetett terhesként tudnék elmenni táppénzre azt mondta a nőgyógyászom.

A munkáltatóm azt mondja

Nem fogok kapni se gyedet se gyest se semmit, mert lejár a munkaszerződésem év végével és kész. De akkor hogy tudok hivatalosan szülés előtti táppénzre menni? A munkáltatómnak kellene fizetni mindent, de ő nem akar fizetni.

Hivatalosan hogy működik ez?


(Nem tudom fontos e még az az információ, hogy június 19-re vagyok kiírva.)



#táppénz #Szülés előtti táppénz #Munkáltatónak köteles fizetnie?
2021. dec. 2. 07:44
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Menj el a háziorvosodhoz. Ezek alapján szerintem simán felvesz táppénzre.
2021. dec. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzre csak akkor vagy jogosult, ha dolgozol. Tehát 2021. december 31-ig, mert addig van érvényes munkaszerződésed. 2022. január 1-től megszűnik a munkaviszonyod, ami egyben azt is jelenti, hogy onnantól nem vagy jogosult táppénzre.
2021. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!