Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 18 évesen első személyi-igazol...

18 évesen első személyi-igazolvány?

Figyelt kérdés
hali, lényegében a címben leírtam mindent. betöltöttem a 18-at már lassan fél éve, de még mindig nem rendelkezek személyivel, és úgy érzem hogy mostmár nagyon durván itt lenne az ideje. őszintén egész eddig nem tartottam fontosnak, mivel nem járok kb sehova, se ide se oda, nem vagyok az a kimozdulós típus sajnos, így hát nem éreztem fontosnak egészen eddig, hogy megcsináltassam. a lényeg a lényeg, hogy ezért megbüntethetnek? gondolom fizetni kell érte már, ezzel nincs is gond, csak hogy számíthatok-e valami leszólásra, megszólásra, netántán büntetésre ezvégett. Ha kérhetem, ti se szídjatok le olyan-nagyon durván a válaszaitokkal :(. Nagyon szépen köszi a válaszokat előre is :)

2021. dec. 2. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenes és nincs büntetés. Nem csak azért kell személyi, hogy ha megállít a rendőr akkor igazold magad, hanem jogok szerzéséhez és egyes szerződéskötésekhez, hivatalos eljárásoknál az azonosításhoz is kell (pl. banknál).

Olyan 15-20 éve sokan csak a 14. életkor betöltése után csinálták az első személyit, valójában az alsó korhatár nélkül elkészíthető, egyes esetekben már akár óvodás korban szükség van rá.

2021. dec. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
nem kötelező kiváltani a személyi igazolványt, igazolhatod magad jogosítvánnyal vagy útlevéllel is. magadat szívatod meg leginkább ha nem váltod ki.
2021. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2# ahoz, hogy legyen jogosítványa kell személyi, másképpen hogy igazolnak, hogy valóban az a személy vizsgázik. Az útlevél meg rohadt drága 18 év felett, ha nem használja ki.
2021. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!