Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én zsidó vallású ember vagyok,...

Én zsidó vallású ember vagyok, szombaton kellene dolgozzak, de vallásom szerint ezt nem lehet, de szombaton ledolgozandó nap van, szabadásom nincs, ilyenkor mit tehetek? Táppénz természetesen nem megoldás.

Figyelt kérdés
2021. dec. 4. 03:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ezt akkor kellett volna tisztázni, amikor felvettek, és szerződést kötöttek veled.
2021. dec. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A vallást nem írhatják felül holmi fekete betűk fehér alapon, vagy igen?
2021. dec. 4. 04:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Mit mond a rabbid?
2021. dec. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as, szerinte nem kellene mennem, én sem mennék, nem a munkával van ledolgoznám én akár vasárnap is, de nem lehet.
2021. dec. 4. 07:03
 5/12 A kérdező kommentje:
nem a munkával van bajom*
2021. dec. 4. 07:03
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
A munkáltatóddal kell dűlőre vinned a dolgokat. Kérhetsz fizetés nélküli szabadnapot, vagy minden nap bent maradsz 2 órát és utána lecsúsztatod, ha elfogadják, de ez nyilván a munkakörödtől függ. A biztos szabadnapjaidból kellett volna tartalékolni. Az tuti, hogy se a főnököd, se a kollégáid között nem leszel népszerű, ha elsummantod a szombatot.
2021. dec. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

A kérdező kommentje:

"A vallást nem írhatják felül holmi fekete betűk fehér alapon, vagy igen?"


Drága kérdezőkém, azok az idők már elmúltak, amikor a vallás nevében bármit megtehetett az ember. Most már úgynevezett világi törvények vannak, amik mindenkire vonatkoznak (zárójeles kérdés: a vallásod szent könyve, a Tanakh - avagy héber Biblia - milyen alapon milyen betűkkel van írva?).

Az a nagy büdös helyzet, hogy amikor aláírtad a munkaszerződésedet, tudatában voltál annak, hogy ez milyen következményekkel jár. Ha ez a te vallásodnak nem felel meg, ott és akkor kellett volna, hogy cselekedj. Például azt mondd, bocs, de ezt én a vallásom miatt nem tudom vállalni. Azzal, hogy te aláírtad a munkaszerződésedet, olyan kötelezettségeid keletkeztek, amiket muszáj leszel megtartani, ellenkező esetben világi bíróság fog feletted ítélkezni - olyan bíróság, amely magasról tesz a te vallási hókuszpókuszaidra.

(Zárójeles kérdés kettő: mit szólnál, ha kitalálnék egy ősi vallást, aminek nevében az ostoba kérdezőket büntetlenül orrba lehetne verni?)

2021. dec. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán megérted, talán nem. Talán sért, talán nem. Ha igen, nem volt cél.


Két dohányos zsidó vitázik, hogy tóraolvasás közben szabad-e dohányozni.

Megkérdik a rabbit, aki azt feleli, hogy tóraolvasás közben nem szabad dohányozni.

De csak nem hagyja őket nyugton ez. Talán nem jól kérdezték.

Másnap ismét elmennek hozzá:

Mond, dohányzás közben szabad a tórát olvasni?

Azt mindig szabad.

2021. dec. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadó, egyértelműen le írta, ezt még a szerződés aláírása előtt, kellett volna meg kérdezni.

A 7-es válaszadónak , meg nincsen igaza, vannak az országban, olyan munkahelyek ahol, ezt még komolyan veszik, és a vallási törvényeket, figyelembe veszik, és be is tartják, ez mind benne kell, hogy legyen a munkaszerződésedben.

Kérdező, ez a te esetedben, jelenleg három választásod van.

1. Be mész szombaton is dolgozni

2. Nem mész be, de akkor ki is rúghatnak érte

3. Beszélsz a főnököddel, hogy vegye figyelembe, a vallásodat, és máskor ezek alapján kalkuláljanak veled.

2021. dec. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Drága barátom, Kilences!

Mi az, hogy nincs igazam? Apafej, hát nem pont azt írtam én is mint te? Hogy bele kell foglalni a munkaszerződésbe. Előre! Utólag nagyon könnyű ám kitalálni, milyen vallás miatt nem kell majd szombaton bemenni, de ha a munkaszerződésben nincs benne, akkor nincs benne.

Persze lepontozhatsz, de igazából ez csak téged minősít.

2021. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!