Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Avokádót nevelek. Valami...

Avokádót nevelek. Valami probléma lehet vele?

Figyelt kérdés
Csíráztattam egy avokádó magot, majd el is ültettem. 16 cm volt amikor elültettem már 35 körül van, naponta 1-2 centit fixen nő. Szép nagyok a levelei, vastagszik a szára és nagyon egészségesnek tűnik. Naponta vagy 2 naponta kap vizet, de mindig csak egy keveset, hogy nedves legyen a föld teteje. Szoktam mézes vízzel is locsolni mert minden növényem kedveli és úgy latom ő is. A lehető legnagyobb cserepve ültettem, új földet vettem neki, és a kaspó és a betét közé raktam köveket, hogy ne fülledjen be a föld, és így megfelelő a vízelvezetés is. Szóval összességében egészségesnek tűnik de most vettem észre, hogy pár levelének a legvége kb 2 mm nagyságban barna és kemény, száraz. Ez valami rosszat jelent? Nem minden levél: 3 nagy levélből 2, és a legnagyobbnak nincs ilyen baja. Ezen kívül van 9 kis levele és sok nagyon kicsi levél kezdemény. Esetleg tippek a gondozáshoz? Több vízre lenne szüksége, és ez egy kicsi száradás lenne?

2021. dec. 4. 05:10
 1/4 Honorius válasza:
Tavaly tél elején voltam ugyan így az avokádómmal, majd le is barnult jó pár levele. Idén hozott akkora leveleket mint a másfél tenyerem. :) tápozni már a télen nem fogom, hagyd ezeket a leveleket lebarnulni tavasszal hoz újakat akkor kapjon tápot. Én heti 1szer pénteken nagylocsolást tartok kedd vagy szerda kap plusz vizet nedvesítésnek. Páratartalom 40-50% a szobában.
2021. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsot. Megnyugodtam. ☺️ Végre valaki komolyan vett, kiraktam egy másik kérdést, hogy lámpa kellhet-e neki, és valaki azt hiszi mást termesztek 😅 még azon gondolkodtam, hogy spriccelném a levelét, azt írták kb minden oldalon, hogy jót tesz neki. Van egy üres kis spriccelőm, de korábban levendulás alvós spray volt benne, szerinted ki lehet mosni belőle eléggé? Már nincs illata egyáltalán a kb 50. Öblítés után. Vagy leforrázhatnám. Nem akarok ezzel ártani a növénynek.
2021. dec. 8. 02:51
 3/4 Honorius válasza:
Ártani nem árt neki véleményem szerint, én nem szoktam. :) úgy vagyok vele, hogy nő ahogy tud, aztán majd lesz valami :D
2021. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen ☺️
2021. dec. 8. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!