Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki talál értelmes megfejté...

Valaki talál értelmes megfejtést erre a(z elvileg rém egyszerű) rejtvényre?🤨

Figyelt kérdés

Egy kisgyermek foglalkoztatófüzetből való (Micimackó) a kép, tehát nagy bonyodalmat nem kéne, hogy okozzon, de az istennek nem jövünk rá, hogy mit is akar jelenteni az a kút. Már ha az egyáltalán egy kút..😅


Ezen a linken megtekinthető:

[link]



2021. dec. 12. 18:23
 1/10 anonim válasza:
100%
Lehet hogy rossz fordítás angolról?
2021. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Reggelig se jönnék rá, feladom.
2021. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is. A 'well' szócska egyben jelent kutat, és a jókívánsághoz használható 'jól' is megállná a helyét, a 'get well' pedig egyenesen gyógyulást jelent. Elég hülyén fogalmaztam, de ezzel talán alátámasztható, hogy szimplán csak egy többértelmű szóról van szó, amit az ábrá miatt nem tudtak értelmesen lefordítani. Bár nem hagy nyugodni, hogy talán van magyarul is értelme😅
2021. dec. 12. 19:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még:

written in water/written on water (hamar feledésbe merülve)

2021. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Passz. Mondjuk a mély vízből kiemelve.
2021. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2021. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet köze egy konkrét sztorihoz is a meséből, viszont ez egy teljesen random foglalkoztatófüzet pici gyerekeknek. Mármint ennél azért lényegesen egyszerűbbek a feladatok, szinte bármelyik mesére ki lehetne cserélni a karaktereket, nem ennyire "mesespecifikus". Meg hát nem biztos, hogy egy ötévesnek eszében lenne asszociálgatni. Ezért, és a többi kép egyértelműsége miatt is bonyolult megfejteni, hiszen semmi "egyszerű" nem jutott eszébe senkinek, akinek mutattam. Szóba jött a 'teljesen', mivel a vödör teli van, a 'kutatásig', vagy a 'visszaesés nélkül'. Gyerekeket is bevetettem már az ügyben, de ott a 'hamar'-nál és szinonímáinál leragadtak, sehogy nem tudtak a kúttal kapcsolatosat összehozni.
2021. dec. 12. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kútból még kimászni lehet. Szerintem rossz ez a történet.
2021. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szubjektív ostoba feladvány. Azt kell itt megtanítani a gyereknek hogy ha szar a feladvány akkor ne érezze magát hülyének...
2021. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jól van ez így? ***** válasza:
Teljesen.
2021. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!