Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felétek is megváltozott a...

Felétek is megváltozott a postai csomagok kiszállítása?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben meg sem próbálja a postás kihozni a csomagot amit rendelek (Aliexpress, eBay), hanem csak értesítőt kapok a postaládámba és a postán kell átvennem. Ti észrevettetek valami hasonlót, vagy ez egyedi/helyi eset?


Próbáltam keresni az okokat a Posta weboldalán, hogy a járvány miatt változott-e meg a kiszállítás, de nem találkoztam erre vonatkozó infót. A postásunk sem cserélődött le évek óta.



2021. dec. 15. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Panaszok miatt , megtörik a doboz es az áru mert betuszkolják a pládába itt sérül vagy onnan sunyin kihúzzák a trógerek . Esetleg azt hazudja a címzett hogy nem kapta meg és perrel fenyeget .
2021. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetkozi levelkuldemeny, ha meghaladja a levelszekreny meretet nem kotelesek kivinni. (Pl.:2,5 cm vastagsag, ha jol emlekszem)

Evek ota igy van, nem ujdonsag. Eddig lehet jofejsegbol kivitte vagy betuszkolta, vagy be is fert.. de amugy orulj neki, ha eddig kivitte. Nekem 10 csomagbol 7 elveszik es sima kuldemeny, nem nyomonkovetheto.

2021. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy nem örülök neki, hogy eddig kihozták...

Csak érdekelt, hogy valaki tud-e valamit, hogy volt-e bármi változás központilag.

2021. dec. 16. 01:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta (és akkor még nem volt pandémia) felénk is így csinálja a postás.

Budapest, déli perem kerület.

(Mondjuk mellette a mi postásunk elég faragatlan is, de az más lapra tartozik.)

2021. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Már vagy ~3-4 éve így van amióta nagyon elszaporodtak pl.a kínai csomagok,a kínaiak nem fizetnek elég szállítási díjat a házhoz szállításért csak valami pár száz forintot,míg egy belföldi feladású csomag házhoz szállítással már 2000Ft körül van.Ezért viszik csak a postáig mert így megspórolható az üzemanyagköltség.

Ez egyébként nem a kézbesítő döntése,reggel kap 2 kupacot,egyet házhoz szállításra a másikat meg postai letétbe rakásra amit ha akarna sem tudna kivinni mert külön van könyvelve.Ha nincs szerencséje akkor még egy kupacot csomagautomata töltésre is.

2021. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A postás mindig megkísérli a kézbesítést, nyilván ha nagyobb a csomag és nem fér a postaládába, akkor nem fogja belenyomkodni a te érdekedben, illetve az esetleges FKK miatt nem dobhat be csak úgy csomagot, mert ki kell fizetned a vámot.
2021. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!