Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet, hogy hamarosan ki kell...

Lehet, hogy hamarosan ki kell töltenem a hivatalos IQ tesztet, de stresszel, ha valamit időre kell megcsinálnom, és tétje van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Otthon megcsináltam egy próbát, de jól sikerült, de az nem időre ment, és lassan csináltam meg

Amikor dolgozatot kellett írnom, mindig összeizzadtam a lapot.

Pszichológus mindenképp kell, tudom. Ti mit csináltok, hogy higgadtak maradjatok, és mindig időre végezzetek egy fontos feladattal. ( Ha még csak napokban gondolkodunk, az oké, de a hivatalos IG teszten csak fél órát adnak 70 feladatra! Tehát nagyon rövid az idő intervallum, és stopperrel mérik.😶)



2021. dec. 22. 01:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Miért "kell" kitöltened? Csak azért kérdezem, mert valószínűnek tartom, hogy olyan hatalmas tétje nincs, úgyhogy felesleges izgulni rajta.
2021. dec. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 BringaManó ***** válasza:
49%

hát ha nem megy, akkor nem megy.

ha arra a tesztre annyi idő van, amennyit adnak, akkor az azt méri, hogy annyi feladatot, annyi idő alatt meg tudsz-e oldani.

ha nem megy, akkor tkp. mindegy, hogy azért nem, mert "agyilag" vagy kevés hozzá, vagy azért, mert az időlimit stresszel, a lényeg, hogy nem mentél át.

ha ez pl. egy munkához kell, akkor a) másik munkahelyet kell keresni, ahol nincs ilyen felvételi teszt, b) ha olyan az állás, ahol indokolatlan az idő miatt stresszelni, akkor megkérdezheted őket, hogy erre a problémádra van-e valami kerülőmegoldásuk.

azt kevéssé hiszem, hogy ha van egy ilyen régóta tartó problémád, akkor az most hirtelen, egy közelgő IQ-teszt miatt, GYK-válaszok alapján megoldódik... :-/


de azért drukkolok, hajrá! :-)

2021. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem fog megoldódni teljesen, de talán valamivel legalább könnyebbé tehető, hogy kevésbé izguljak. Még az is jobb lenne, H van időlimit, de nem előttem villogna a stopper, és mondjuk, ha élesben túllépték az időn, attól még engedjék megcsinálni a feladatokat teljesen legfeljebb valamennyire beleszámítanák a végén, hogy nem ment pont időre. Gyerekként sokszor volt olyan, hogy amikor nem volt ennyire ez az időkorlát stresszesítve, jobb eredményt értem el, mint a legtöbben az osztályból. Az a baj, hogy úgy néz ki, nem elég az elbeszélgetés, és az, hogy kitöltök egy kifejtős 46 kérdéses tesztet az eddigi életemről.... Köszönöm mindenkinek a segítséget. Végül arra gondoltam, mi lenne, ha ezt az aggódalmamamat is megosztanám a diagnosztikán, hátha megfontolják, ki kell - e töltenem még így is, vagy pedig mindenképp muszáj, de talán nem ennyire súlyozottan erőltetve az időkorláthoz kell igazítani azt az eredményemet. Mert attól még lehet valaki intelligens, hogy lassú, vagy csak stresszeli az erőltetett időkorlát szerintem. ( Emellett pedig több olyan eredményt is fel tudnék mutatni nekik az életemből, amiket biztosan nem tudott volna egy szellemileg is sérült ember elérni- főleg nem teljesen egyedül.)
2021. dec. 23. 02:02
 4/16 A kérdező kommentje:
*ha
2021. dec. 23. 02:02
 5/16 A kérdező kommentje:
*túllépnék *aggodalmamat
2021. dec. 23. 02:04
 6/16 BringaManó ***** válasza:

"attól még lehet valaki intelligens, hogy lassú, vagy csak stresszeli az erőltetett időkorlát"


lehetni lehet, de aki gyorsabb, az nyilván jobb (ha másban nem, legalább abban, hogy gyorsabb :-)

de pont erre írtam azt, hogy ha az adott helyen az említett két dolog nem akadály, akkor kérdezd meg őket, hogy lehet-e tovább írni... – csak az a gond, hogy egy IQ-teszt értékelése akkor korrekt, ha a hozzá meghatározott feltételek veszik fel, különben az már nem ugyanaz a teszt. a tesztet ugyanis az megadott körülmények között standardizálták, vagyis arról lehet leírni, hogy 120 az IQ-ja, aki az adott idő alatt eléri ezt a szintet, de aki csak a 72. percben jut el ide, az már ehhez az értékeléshez kevés. a problémamegoldó képességhez általában ugyanúgy hozzátartozik egy IQ-tesztben is a sebesség, mint ahogy a való életben is.

ezért mondom, hogy végeredményben a teszt felvevőjének a rugalmasságán múlik a dolog. ha nem egy álláshoz írod meg, hanem mondjuk egy pszichológus veszi fel veled a tesztet, és erről egy hivatalos eredményt kapsz, akkor kizártnak tartom, hogy plusz időt kapjál, mert akkor már nem lehetne megmondani, hogy mennyivel kevesebbet írjon a papírra...

2021. dec. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
hello, ez simán nem igaz, hogy "aki gyorsabb, az nyilván jobb" ha IQ tesztről beszélünk. Az aspergeres emberek pl. jellemzően intelligensebbek az átlagnál, de az ilyen helyzeteket sokan nem viselik jól közülük. Nekem úgy tűnik, hogy ez (nyugaton legalábbis) már problematizálva van. Szerintem nem árt, ha megosztod az aggodalmaidat - ha nem változtatnak az időkereten, akkor is lehet, hogy tudnak valami megnyugatót mondani, ill. rólam levenne valamennyi streszt az, hogy jeleztem, hogy tartok tőle, hogy alul fognak mérni. Hajrá:)
2021. dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
*stresszt
2021. dec. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 BringaManó ***** válasza:

"simán nem igaz, hogy "aki gyorsabb, az nyilván jobb" ha IQ tesztről beszélünk"


hát pedig ha az adott IQ-teszten valaki azért nem ér el egy értéket (amelyet amúgy másnapig gondolkodva elérne), mert nincs rá ideje, akkor mégiscsak az lesz az eredmény, hogy "aki gyorsabb, az jobb (eredményt ér el)". szerintem könnyen belátható. bár lehet, hogy csak nekem tűnik annak.

2021. dec. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Kedves Hetedik Válaszoló! Pontosan ezt fogom tenni.👍 Volt olyan helyzet is párszor, amikor meg kellett oldani egy feladatot, problémát, és tök hamar sikerült- de nem is időre, stresszelve kellett megcsinálni, az igaz. 😃 Amiről tudom, hogy időre megy, ráadásul még az arcomba is nyomnak egy stoppert, mint pl. az online próbateszten, ott sajnos gyakran elfog a stressz, bármennyire is könnyű a feladat...

Az IQ teszten pedig nem egyedül leszek úgy tudom, hanem szakemberek stb. Azt mondják, sok Aspergeres jó eredményt ért el ezeken a hivatalos teszteken, de el nem tudom képzelni, hogy egy autista ( akár Aspergeres) embernek hogy nem jelent ez az időkorlát plusz ismeretlen emberek jelenléte okozta stressz gondot a feladatsor megoldása közben?!

2021. dec. 24. 01:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!