Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Wattpad helyett hol írjak?

Wattpad helyett hol írjak?

Figyelt kérdés

Átszeretnék térni a wattpadról (azt hiszem nem kell kifejteni miért) máshová. Tudnátok hasonló ilyen alkalmazásokat/oldalakat mondani, ahol ennek több értelme lenne folytatni?

Vagy esetleg jobb lenne ha saját oldalt csinálok? Úgy hogyan találnak meg az emberek?



2022. jan. 12. 21:23
 1/9 anonim válasza:
2022. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból, mert nem tudhatom, milyen a helyesírásod, de ha a kérdést vesszük alapul, akkor nem fogják kiengedni merengőre az írásaidat.

Van még a polc is, de ott is egy ellenőrzésen megy át az írás, mielőtt engedélyezik a moderátorok vagy az adminok.

2022. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, az a bajod a Wattpaddal, hogy nem jönnek az olvasók. Be kell lépni Facebook csoportokba, mutogatni kell a sztorit, hirdetni, és akkor majd lesznek olvasóid. Ez nem (csak) az oldal hibája, hogy nem olvas senki, neked is tenned kell érte. Én 10 csoportban szoktam hirdetni a történeteimet, és nem csak az első fejezet kikerülése után, hanem rendszeresen, mert lehet, hogy valaki nem fog meg az első fejezet, de a hatodikban, tizenhatodikban talál valamit, ami miatt el akarja olvasni.


A Merengő nagyon igényes oldal, ha helyesírásról beszélünk, oda tényleg nehéz lesz kikerülni, és még akkor sem biztos, hogy olvasni fognak. Nekik Discord szerverük van, ahol szintén hirdetned kell, ha olvasókat akarsz.


Archive of our own szintén ugyanez, ott is kicsi az esélye, hogy csak úgy megtalálnak, plusz oda nem éri meg magyarul írni, max az angollal mennél valamire, és akkor is inkább fanficekkel.


Ha csak kiteszed a sztorit, és várod a sült galambot, nem is lesznek olvasóid szinte sehol.

2022. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezőnek nem feltétlen az olvasottság a problémája, hanem sokkal inkább az oldal színvonalának hanyatlása zavarja.

Ha jól értelmezem :D

2022. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es:

Ha valaki más színvonaltalan szart tölt fel az oldalra, az miért olyasvalaki gondja lenne, aki viszont normális történetet tesz ki? Ilyenkor nem elfutni kell. Ha mindenki így gondolkozna, nem lennének gyöngyszemek a Wattpadon, amiknek nagy részét megtalálod a nagy "Wattpadosok" csoportban.


És, ha már ennyire arra mész, hogy a Wattpad színvonaltalan:


A Merengőn csak a helyesírást figyelik, a történetet nem, valamint akár hiszed, akár nem, a sztorik nagy része Wattpadon is ugyanúgy kint van, és én személy szerint még mindig a Wattpadot tartom jobb oldalnak, pedig mindhárom honlapon publikálok. A Meri speciel egy nagyon zárt közösség, nagyon kevés olvasót fogsz tudni összeszedni, még kevesebb véleményt kapsz, amik közt ugyan akad egy-két hasznos, a legtöbbje kimerül a "Tetszett, várom a folytatást" szinten. Az Ao3 is ugyanúgy tele van szennyekkel, ugyanúgy nehéz kibökni a jó sztorikat, és az original történeteknek, meg amiket nem angolul írtak, azoknak esélyük sincs azon az oldalon.


Ha az emberek szerint a Wattpad színvonala hanyatlik, és annyi nem jut eszükbe, hogy esetleg ők legyenek a kivételek a minőségtelenség tengerében, soha nem is fogunk tudni emelni semminek a színvonalán.

2022. jan. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán, mert a kevésbé jó írások vonzzák azokat az olvasókat akik gyakorlatilag elveszik a kedvét attól, hogy írjon?


Gondolok én itt a követelődző kommentekre, de gondolom nem te vagy akinek ezt el kell magyaráznom.

Sejtem, hogy a kedves kérdező nem feltétlen azokra a kommentekre kíváncsi, hogy "gyorsan kövit *-*", hanem olyan visszajelzéseket szeretne kapni, ami mondjuk építőjellegű.


Én jó magam is nagyon kedvelem a wattpadot, mert mondjon bárki bármit ez a legegyszerűbben használható oldal véleményem szerint.

Ettől függetlenül igen is vannak mély, nagyon mély bugyrai. Viszont, tényleg vannak olyan történetek és írások, amiknek közel sem itt lenne a helyük, hanem egy könyvesbolt polcán.


Ráadásul biztos te is emlékszel arra az időre, mikor nem a wattpad fénykora volt, hanem a blogspot és tényleg minden boldog-boldogtalan neki állt sztorit kreálni. Na, gyakorlatilag ugyan ez a helyzet kezd felmerülni a wattpadon is. Persze aki szeret írni, és jól esik neki az tegye meg, csak nem ártana egy kis önkritika, hogy egyes sztorikat kipublikáljon vagy sem.

Magam is írok, de nem publikálok, pontosan ez miatt, mert nem fogok szennyet felpakolni. Ha valaki szeret írni az nem feltétlen jelenti azt is, hogy tud. Én a wattpadot legfőképp olvasásra használom.


A véleményeden pedig osztozom. :)

2022. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szavazat az AO3-ra: [link]

[link] faq?utf8=%E2%9C%93&language_id=hu&commit=Go


És hiába írja előttem valaki, hogy nem érdemes írni rá magyarul, mert érdemes, lehet. DE hirdetni kell valamilyen felületen, ez tény.

Az oldal fanfiction-os, DE saját történet IS publikálható rajta, kevés angol tudással, könnyen kezelhető a felülete. Nincs szigorú admin jelenlét, képek, videók, rajzok, 18+os írások is közölhetők a felületén.

Én 2016 óta publikálok rajta, maximálisan elégedetten, sőt mindig találok valami új / hasznos funkciót rajta.

2022. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nézik a helyesírést ott is, akkor szerintem oda se fog felkerülni a kérdező történetei.


Egyébként úgy gondolom, hogy nem a színvonalal van részben baja a kérdezőnek, hanem hogy nem volt meg a nagy nézetség pár nap alatt.

2022. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Nem néznek helyesírást, viszont be lehet a böngészőben (pl. Google

Chrome) állítani a helyesírás ellenőrzést. Az aláhúzza piros hullámos vonallal, ami rossz. Igaz, ritkán téved a progi, de jobb, mint a semmi.


Csak az első történet megjelenésére kell egy kicsit több időt várni, utána a többi szinte azonnal megjelenik, olvasható.


Nem tudjuk, hogy mi volt a kérdező problémája, így csak találgathatunk, DE mindegy hol publikál valaki, a műveit hirdetnie kell. Csak úgy nem fognak rátalálni.

(#7.es voltam)


u.i. Látom, az AO3 GYIK (FAQ) linkje nem lett jó, de magán a felületen is meg lehet keresni, és van magyar változata. Talán véletlen raktam bele egy szünetet... így nem lett jó.

A GYIK-ban (FAQ) sok mindenre lehet választ kapni, ami az AO3-mal kapcsolatban felmerül.

2022. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!