Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ateisták! Ti eddig mit mondtat...

Ateisták! Ti eddig mit mondtatok a Bibliáról a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 19:14
1 2 3
 1/24 Mojjo ***** válasza:
95%
Amit a keresztények a védákról. Leginkább semmit, mert szóba sem kerül. Ha mégis, akkor pedig azt, hogy xy vallás szent könyve.
2022. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Azt, ami a valosag: mesekonyv, peldabeszedekkel.
2022. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Ateistak is ismerik a Bibliat, csak nem ertenek vele egyet. Ergo az ateista gyermeke is tisztaban lehet a Bibliaval, aztan majd eldonti, hogy egyetert-e vele.
2022. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Értem.
2022. jan. 16. 19:42
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmit
2022. jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%
Mivel hívő voltam, de már nem, elég jól ismerem a Bibliát. Amikor meghalt a fiatal dadusnéni az óvodában egyik pillanatról a másikra és sokkot kaptak az óvónők, a gyerekek és a szülők is, mit mondhattam volna? A karomba vettem és a feltámadásról beszéltem neki és arról, hogy Jézus legyőzte a halált. Volt már ez téma korábban is, amikor 5 évesen rájött a saját halandóságára és hogy a szülei sem élnek örökké...Utána hónapokig annyira félt, akkor is az egyetlen, amiben kapaszkodót tudtam neki nyújtani, az elveszett hitem volt. Elmondtam neki, hogy a hívők így tartják, ez van a Bibliában, de én már nem tudok benne hinni és nem vagyok biztos benne, hogy igaz és lesz feltámadás, ahogy abban sem, hogy nem lesz. Úgy érzem, helyesen tettem, mert amiben meg akar kapaszkodni, úgyis meg fog. Igazából egyáltalán nem örülnék, ha bekerülne fiatalkorában egy olyan vallási közegbe, amiben nem lehet majd egy önálló gondolata sem és megmondják neki azt is, kivel töltheti a szabadidejét és kihez mehet férjhez. Ettől akarom megóvni. De annyira félt a haláltól, hogy valami kapaszkodót kellett neki adnom.
2022. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Azt, hogy egy régi irodalmi mű, amit sok másikból gyúrtak eggyé. És a kereszténység könyve, ami a régi időkben útmutatásul szolgált az akkori embereknek.
2022. jan. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Hasznosabb lett volna a mindenkori társadalom számára, ha a biblia okán kivágott erdőkből inkább WC-papírt készítettek volna.
2022. jan. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
17%

Vidiripi


"Azt, ami a valosag: mesekonyv, peldabeszedekkel."


Akkor vagy hazudtál a gyerekednek vagy pedig semmit nem tudsz te magad sem!

Mivel ha ki is veszed a Bibliából a vallási elemeket akkor is számtalan történelmi tény és esemény található a Bibliában!

És tárháza még szociológiának és kultúrának is!

2022. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Mojjo ***** válasza:
71%

@9: Attól, hogy egy mese beemel valós történelmi eseményeket, valamint átad bizonyos elemeket az emberi kultúrából, még mese marad, a könyv pedig, amibe a mese le van írva, mesekönyv. A Bibliától függetlenül is, általánosságban így működik a dolog.

Én a magam részéről nem nevezném mesekönyvnek, hanem - ahogy írtam is - egy vallás szent könyvének. A mesekönyv elnevezés, függetlenül attól, hogy igaz-e, ebben a kontextusban nyilvánvalóan direktben bántó szándékú, azt meg minek...

2022. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!