Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha megadnak egy időintervallum...

Ha megadnak egy időintervallumot, amikor a futár hozza a csomagodat, akkor miért gondolják, hogy te 4 órán keresztül télikabátban az ajtóban fogsz állni?

Figyelt kérdés
És minden motorzúgásra kirohansz?

2022. jan. 25. 03:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk mert nem gondolnak iylet hanem telefonálnak pár perccel azelőtt, hogy érkezne.
2022. jan. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Minek kene az ajtoba allni? Napi szinten tendelek, te elvagy tevelyedve
2022. jan. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Én családi házban lakom.Csengetnek,megvárják míg felöltözök és kimegyek.Nem kell a ház előtt várnom.
2022. jan. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom a futár nem várta meg, hogy a kérdező hazaérjen a teszkóból, vagy méltóztasson tizenhét percnyi csengetés után felébredni, magára kapni valamit és kibotorkálni az ajtóhoz.
2022. jan. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem gondolják. Életemben nem találkoztam még hasonló problémával, pedig volt már vagy 100 rendelésem jó pár cégtől.
2022. jan. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

És miért gondolják egyesek, higy 4 címet is megadhatnak?

Mert ilyen ügyfelünk is van.

Ettől eddig itt leszek, aztán a munkahelyemen, majd Mancikánál stb.

Rendelj ilyan helyről, ahol villanyautóval szállítanak. Az nem zúg.

2022. jan. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Kirohanni? Nálunk mondjuk van csengő, sőt, telefon is. Amúgy szerintem nem jól látod. Soha nem volt még ezzel problémám, sok rendelés alatt.
2022. jan. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az időintervallum jó dolog, nem értem, hogy ez hogy máshogy működhetne. De pl. a Magyar Posta azt hiszem nem ad meg intervallumot, hanem szimplán azt írja, hogy 8 és 17 óra között. Szerintem az a rosszabb eset, de amikor megadnak 3 órás intervallumot, az remek. Illetve Express One-nál nyomonkövetheted, hogy hol van a futár, látod, hogy jelenleg hányadik címzettnél tart, és hogy te hányadik vagy a listán. Ez így nagyon kényelmes, de persze a legtöbb helyen csak időintervallumot adnak. De én tényleg nem értem, hogy ez hogy máshogy működhetne. Átlagban a futár felhív előtte pár perccel, vagy pedig csenget, dudál. Mondjuk a dudálást nem szeretem, de gondolom ha amire kiszáll a kocsiból, és előkészíti a csomagot, és senki sem jött ki, akkor gondolom csengetne is. Ha meg tudja az ember, hogy ő nem lesz otthon aznap, vagyis ha biztos benne, hogy nem lesz otthon, akkor vagy csomagpontra rendelje, ha lehet, vagy pedig rendelje valakihez, aki biztos otthon lesz. Nem tudom elképzelni, hogy ez hogy máshogy működhetne. Mindenkit egyesével fel kéne hívni a futárnak, hogy "na, most jöhetek, vagy jöjjek később?". Az nem lenne valami hatékony. Meg ha esetleg valami miatt mégsem lennél otthon, akkor is, sok futár elég rugalmas, szóval ha pont akkor nem érsz rá, mert pont a boltban vagy például, akkor lehet megtudod beszélni a futárral, hogy fél óra múlva merre fog járni, mert akkor elmész oda, és majd ott odaadja a csomagot.


Szerintem ez az egész időintervallum dolog jó dolog, én egyedül a Magyar Postát nem díjazom, mert na, a 8-17 órás időintervallum egy kicsit tág, viszont a 3-4 órás időintervallummal nincs bajom.

2022. jan. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 qkker1 ***** válasza:
68%
Nekem az UPS még értesítést sem küldött, hogy jönnek, szerencse, hogy a gyerekek otthon voltak, és át tudták venni a csomagot.
2022. jan. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Évek alatt rengetegszer jöttek hozzánk különböző futárok. Minden esetben telefonáltak a minket megelőző címről, hogy van-e itthon valaki, aki átveszi a küldeményt. És azt is megmondták, hogy kb. hány perc múlva érkeznek; jellemzően 5-15 perc szokott lenni.

Aki nem várja őket a kapuban, azt megvárják, míg odamegy.

Több futárszolgálatnál van küldeménykövetési lehetőség, így látható, hol tart, hányadik cím vagyunk. Olyan is van, ahol térképen is látszik, hol jár. Épp tegnap volt így; reggel 34. cím volt a miénk, aztán egyre csökkent; térképen néztem, mikor már a faluba ért, és ott a 3. cím voltunk; amikor másodikok lettünk, kimentem, mert a megelőző cím a szomszédé volt. Be sem húzott oldalajtóval gurult elénk.

Nagyon sokszor látom, pl. boltba menet-jövet, vagy buszmegállóban várva, hogy áll kapu előtt a futár, kezében a csomaggal, várja, hogy odaérjen az átvevő.

2022. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!