Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy hasonló...

Bobo1 kérdése:

Mennyibe kerül egy hasonló tiny house? külön érdekelne kb az alapanyag, meg a munkadíj. Nem konkrét összegre gondolok, hanem egy hozzávetőlegesre.

Figyelt kérdés

[link]

és

[link]



2022. jan. 25. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Épp az előbb néztem valami könnyűszerkezetes oldalt, ahol "olcsóként" írják le, hogy alapból 430.000/nm.
2022. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pl. nekik írhatsz egy ajánlatkérést...


[link]

2022. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Az off-grid verziók ára nettó 40 000 eurótól (kb. 14,5 millió forinttól) indul, idővel pedig szeretnék bővíteni a kínálatot különböző háztípusokkal. „Ha gyártáskapacitásunk utol tudja érni magát, szeretnénk majd szélesíteni a termékpalettát, de erre feltehetőleg 2022-től lesz lehetőségünk” – mondja Norbert."


[link]

2022. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valentino BROssi ***** válasza:

Ez ilyen látványkonyha - vagy Pinterest-építészet: képen jól néz ki, de gyakorlatilag ugyanannak a szerkezetnek az utóda, mint amit Magyarországon ifjúsági- meg úttörő táboroknak építettek könnyűszerkezetes faházakat - biztos te is szállták meg ilyenben: [link]

Itt annyit tesznek hozzá, hogy megtoldják egy giga méretű hőszigetelt ablakkal meg skandináv stílusú belsőépítészettel, kontrasztos homlokzattal (világos lakk + sötét acél). 10-15 millió forintból ki lehet hozni, de ne csodálkozz, ha pár éven belül ahogy múlik a divat rohadt ciki és értéktelen lesz.

2022. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha nem platformost szeretnék(vontatható), hanem cölöpökre, ahogy a fekete rigó is van, kijönne 30k euroból?
2022. jan. 25. 13:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves Valentino BROssi, köszönöm a válaszod. Igen, voltam ilyenben, a különbség óriási. Hiszen van egy erdő területünk, könnyen megközelíthető, mégis teljesen csendes(nem nagyon van beépitve), egy ilyen házikót szeretnék oda építeni, amit befektetésnek szánok, hogy kiadjam pároknak.
2022. jan. 25. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy mindent én csináltam a vízvezetéktől a nemesvakolatig, 6X6 méter alapterülettel 4.5méter magassággal, alap nélkül cölöpökön, kijöttem 10millióból, de asztalos vagyok, a teljes bútoromat teljesen ingyen, sok építőanyagot pedig bontott “ingyen elvihető” gerendákat, így lett olyan szerencsém, hogy a háló galériáját pl olyan tölgyfából csináltam, aminek az aljába be van vésve az egyik gerendára, józsi és mari 1887…

Ingyen elvihető volt, pedig ez a faanyag alapjáraton érne vagy 1-2milliót.

Annyi, hogy én erdélyben vagyok erőteljesen külterületen, ide nem kellett semmi engedély, semmi tervezés, uh a felesleges körök itt nincsenek meg, + itt még működik a kaláka szóval ha valamihez nem értek, akkor szólok a faluban az illetékesnek aztán én beállítom a nyílászáróit, amíg ő megcsinálja nálam… pl a villany bekötést.

nov. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!