Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudom elengedni a családo...

Hogy tudom elengedni a családom bántásait?

Figyelt kérdés

A családom folyamatosan bánt, hogy kövér vagyok. És igen, tényleg az vagyok, van mit leadni, sőt nagyon is. Folyamatosan obszcén módon fejezik ki, hogy hogy nézek ki, menjek csak tesire, mert lassan úgy fogok kinézni, mint a kövér lány a városban, lassan ki kell vágni nekem az ajtót,hogy beférjek rajta, a dagadt vagy kifejezés az alap, anyám folyton bökdösi a combomat, mikor lesz ez már kisebb. Mindig kiemelik, hogy hamarosan beteg leszek.Amikor éppen abbahagyták ezt a bántást és több időm volt edzeni, folyton mentem, de akkor is, ha megkérdeztem, észrevették-e már, hogy fogytam, akkor is azt kaptam meg, hogy nem, szerintük még kerekebb lettem. Most, hogy egyetem mellett még dolgozok is, nem mindig jut időm edzésekre, az a legesleg utolsó, amire időt szánok. Tudom, hogy csak a javamat akarják, de amikor így fejezik ki magukat, akkor ezeket mind támadásnak veszem és nem tanácsnak, így ez nem építő jellegű számomra, hanem romboló. És csökkentik az önértékelésemet és csak azt hitetik el velem, hogy nem vagyok értékes, így motivációm sincsen mozgásra. Anyum tizenéves korom óta bánt, hogy nagy a fenekem, a karom, húsos vagyok. Akkor is bántott, amikor 60 kiló voltam a 170 centi mellé. Mégis hogy tudnám ezeket a bántásokat elengedni magamtól? Mivel a családomról van szó, sajnos mindig adok a véleményükre.

21/L



2022. febr. 5. 20:56
 1/3 anonim válasza:
100%
Nem tudnád megmondani nekik hogy száljanak le rólad? Akkor hátha abbahagyják a piszkálást.
2022. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Először is nagyon sajnálom, hogy pont a családodtól nem kapsz támogatást, hiszen pont hogy nekik kelleni támogatniuk. Érdekes amiket mondasz, hogy anyukád tizenéves korod óta bánt, és akkor is bántott, amikor teljesen normális súlyod volt. Neki voltak súlyproblémái? A családban volt valakinek? Sokszor súlyproblémával küzdő/ küzdött szülők így próbálják meg elkerülni, hogy a gyermekük hasonló sorsra jusson. Az is lehet, hogy egyszerűen megszokták hogy ilyeneket mondhatnak neked. Hogy szoktál ezekre a bántásokra reagálni? Kifejezted már, hogy nagyon megbántanak ezekkel? Ha igen, hogy reagáltak rá? Ha úgy gondolod, érdemes lenne velük megbeszélni ezt, akkor mondd el nekik őszintén, hogy ezzel mennyire megbántanak. Természetesen tisztába vagy vele, szeretnél fogyni, de úgy még nehezebb, hogyha mindig csak bántanak. Talán ha támogatnának, könnyebben menne. Ha pedig nem tudsz velük értelmesen beszélni, mert nem nyitottak rá, akkor próbáld meg tényleg elengedni a füled mellett. Remélem tényleg tudod, hogy nem az határoz meg, hogy hány kiló vagy, és nem csak mondogatod magadnak, hanem el is hiszed! Az egészséged tényleg fontos, de magadnak akarj elsősorban megfelelni, ne másnak, például ne a családodnak. Lehet, hogy nekik nem is lehet. Nem ismerem őket, nem tudom milyen a kapcsolatotok, de ezt senki sem érdemli. Szerintem próbálj meg velük beszélni, és elsősorban arra helyezd a hangsúlyt, hogy milyen érzéseket keltenek benned az ilyenfajta gondolatok. Ha csak azt mondogatod nekik, hogy milyen szörnyűek ők, amiért így beszélnek veled, lehet hogy meg se hallják, amit mondani akarsz. Bármilyenek is ők, mégha nem is lehet velük beszélni, akkor is tégy egy próbát, maximum elkönyveled magadnak azt, hogy hát velük tényleg nem lehet. Motivációt pedig ha tudsz, máshol keress; az egészséged nagyon fontos, jót tesz a mozgás, megérdemli a tested. Tényleg nem az határoz meg, hogy hogy nézel ki.


Bocsi ha hosszúra sikerült, ez a téma sajnos közel áll a szívemhez nekem is. Remélem tudtam segíteni. Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan.

23/L

2022. febr. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Költözz el!
2022. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!